Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michał Kądzioła: Słońce zrobiło swoje

Michał Kądzioła: Słońce zrobiło swoje

Michał Kądzioła

W pojedynku pomiędzy parą Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz a Austriakami Hupfer-Schroffenegger wygrali ci drudzy. Zmęczony i niepocieszony Michał Kądzioła specjalnie dla Strefy Siatkówki ocenił niedawno zakończone spotkanie.

Ten mecz był w zasadzie wygrany. Nasi reprezentanci mieli cztery piłki meczowych, których niestety nie wykorzystali – W Moskwie wygraliśmy przegrany mecz, tutaj przegraliśmy wygrany mecz. Nie skończyliśmy czterech piłek meczowych z rzędu. Myślę, że to zaważyło o porażce w drugim secie – mówił na gorąco Michał Kądzioła.

Mimo pozorów, Polacy grali przez całe spotkanie bardzo dobrze. Wyprowadzili kilkupunktową przewagę i to oni narzucali tempo gry. Podobnego zdania jest popularny "Kądziu": – Wydaje mi się, że kontrolowaliśmy całe spotkanie, mieliśmy bezpieczną przewagę – mówi. – Nagle zablokowaliśmy się przy stanie 20:18 i nie mogliśmy skończyć tej jednej piłki. Ciężko określić co się wtedy stało – bezradnie rozkłada ręce. Tie-break wyglądał już troszeczkę inaczej. To Austriacy kontrolowali seta i ostatecznie wygrali. – W tie-breaku zdekoncentrowaliśmy się no i wyszło jak wyszło. A co do przerwy medycznej: Kuba był już bardzo zmęczony. Słońce i gorące powietrze zrobiło swoje. Ja również jestem bardzo zmęczony – mówił cały oblepiony w piasku Kądzioła.

Przez większość meczu Michał doskonale bawił się razem z publicznością. Zachęcał ją do dopingu, klaskał razem z kibicami. Jak mówi, jest mu tym bardziej przykro, że troszeczkę zawiódł swoich ulubieńców: – Szkoda, że nie udało się wygrać przed taką wspaniałą publicznością – skwitował na koniec.

* Rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)