Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marlena Zielonka zawodniczką Chemika Police

Marlena Zielonka zawodniczką Chemika Police

fot. archiwum

Środkowa bloku Marlena Zielonka będzie broniła barw Chemika Police. 27-letnia zawodniczka przez kilka ostatnich lat związana była z Piastem Szczecin, ale po wycofaniu się zespołu ze Szczecina z I ligi siatkarka zdecydowała się zagrać w ekipie Mariusza Bujka.

Szkoleniowiec Chemika Mariusz Bujek zawsze podkreślał, że chętnie widziałby ją w składzie. Szansa na transfer pojawiła się, gdy w kłopoty organizacyjno – finansowe dopadły Piasta (wycofał się z I ligi, nie wiadomo, czy zagra w II).

To nie były łatwe rozmowy. Marlena do końca liczyła, że działaczom uda się opanować sytuację. Niemniej cieszę się, że dopięliśmy swego i będzie grała u nas – mówi trener. – Skończą się nasze kłopoty ze środkowymi, a biorąc pod uwagę jej atuty w grze obronnej, to śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy w czubie najlepiej broniących zespołów w lidze.

Zielonka wraca do treningów po urlopie macierzyńskim. Teraz, gdy zespół przygotowuje się do sezonu na zgrupowaniu w Karpaczu, środkowa trenuje indywidualnie według zaleceń szkoleniowca.To profesjonalistka, więc ufam, że wykona wszystko tak, jak trzeba. Myślę, że zanim powróci do dyspozycji, miną dwa, może trzy miesiące. W każdym razie jest duża szansa, że zdążymy przygotować formę do października, bo właśnie wtedy rusza liga – mówi Bujek.

Latem z zespołu Chemika odeszły dwie siatkarki: Marta Wellna oraz Agata Furmanek. W ich miejsce klub zatrudnił Zielonkę oraz 20-letnią Katarzynę Graczyk z Częstochowy. Może ona grać na pozycji środkowej lub przyjmującej. Jak zmiany wpłyną na zespół? W poprzednim sezonie drużyna zajęła 5. miejsce, teraz ambicje w klubie sięgają play-off.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved