Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Śmiech najlepszą bronią

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Śmiech najlepszą bronią

fot. archiwum

- Dziewczyny nie mogą dać się zwariować. Potrzebne są spokój, rozwaga i wyciszenie - mówi dla "Przeglądu Sportowego" Katarzyna Skowrońska-Dolata. Siatkarka obecnie przebywa we Włoszech, gdzie leczy zapalenie ścięgna Achillesa.

Jak pani zareagowała na informację o tym, że Dorota Świeniewicz rezygnuje z gry w reprezentacji ze względu na krytyczne opinie internautów?

Byłam tym zaskoczona. Dorota zawsze była mocna psychicznie, ale teraz nie doszła jeszcze do najwyższej formy i zapewne dlatego tak się tymi komentarzami przejmowała.

Czy rozmawiała pani z nią ostatnio?

Nie miałam okazji. Przebywam obecnie w moim mieszkaniu w Pesaro i przechodzę rehabilitację. Kilka dni temu otrzymałam pierwszy z serii czterech zastrzyków, które mają wzmocnić moje schorowane ścięgna.

Będzie je pani leczyła operacyjnie?Ostatecznie okazało się, że przynajmniej w tym roku zabieg nie jest potrzebny. To zapalenie powinno dać się wyleczyć serią zastrzyków z własnych krwinek, które muszą być podawane co dwa tygodnie. Jestem już w czasie rehabilitacji, a pierwsze skoki będę mogła oddać w połowie września. Dopiero wtedy rozpocznę pełne przygotowania do sezonu ligowego.

Powracając do sprawy Świeniewicz. Pani też zagląda do komentarzy ukazujących się w sieci?

Mam własną stronę internetową. Ostatnio rzadko wchodzę na moje forum, ale nie z powodu tego, ze unikam opinii kibiców, tylko z braku czasu. Czytałam w sieci wiele różnych bzdur na swój temat, ale nie miało to na mnie wpływu. Trzeba znać swoją wartość, możliwości i głęboko w nie wierzyć. Najlepszą bronią w tym przypadku jest śmiech. Sporo się już w życiu uśmiałam czytając różne absurdalne historie czy komentarze. Niestety, badania wykazują, że jesteśmy narodem zawistnym i złośliwym. We Włoszech sytuacja wygląda trochę inaczej, ale tutaj siatkówka nie jest tak popularna jak w Polsce.

Rozmawiał Leszek Błażyński
Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved