Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Siatkarki Wisły po rewolucji

II liga: Siatkarki Wisły po rewolucji

fot. archiwum

Po koszykarkach Wisły Can-Pack Kraków zajęcia wznowiły też siatkarki "Białej Gwiazdy". Już jako Wisła AGH Kraków, ale na drugim froncie, czyli najniżej w historii Towarzystwa, od kiedy rywalizuje się w Polsce systemem ligowym.

Trenerem drużyny pozostał Leszek Kędryna. Natomiast asystentem "pierwszego" mianowano Zenona Matrasa – absolwenta krakowskiej AWF i jednocześnie szkoleniowca wiślackich grup młodzieżowych.

Przygotowania do sezonu odbywać się będą głównie w Krakowie. W planach są jednak dwa obozy. A także udział w dwóch lub trzech turniejach. Oczywiście tym najważniejszym będą tradycyjne zawody "O Srebrną Siatkę", tym razem fundowaną przez rektora AGH. Turniej odbędzie się 12 i 13 września.

Jeżeli chodzi o personalia, to z siatkarek, które w minionym sezonie występowały w pierwszym zespole Wisły, pozostały: Gasidło, Kuskowska, Rusinek, Stojek i Warchoł.Odeszły: Żochowska, Surma i Hatala (wszystkie AZS UE Kraków), Filip (Pszczyna), Piątek (Stal Mielec), Śliwa (Trefl Gdynia) oraz Przybyło-Zirdum (Chorwacja).

Przybyły z kolei: Bartuzi (Szóstka Biłgoraj), Tokarczyk (Poprad Stary Sącz), Nowak i Olszonowicz (obie Czarni Słupsk) oraz juniorki.

źródło: Gazeta Krakowska, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved