Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek: Tutaj liczy się wynik

Grzegorz Fijałek: Tutaj liczy się wynik

fot. archiwum

Już dziś rozpoczyna się turniej główny mężczyzn w zawodach Mazury Open z cyklu SWATCH FIVB World Tour. Para Fijałek/Prudel w losowaniu trafiła na doświadczoną parę Kubala/Benes. - Przed nami spore wyzwanie - zapowiada Grzegorz Fijałek.

Michał Błaszczak: W poprzednim roku w Starych Jabłonkach zostaliście sklasyfikowani na miejscach 17-24. Jak oceniasz szanse na poprawienie tego rezultatu w tym roku? Może obraliście sobie jakiś konkretny cel na ten turniej?

Grzegorz Fijałek:Jest szansa na to, aby zająć wyższe miejsce. Musimy zagrać swoje i nie liczyć, że przeciwnik nam pomoże w wygranej. Chcemy w końcu osiągnąć dobry wynik, bo porażki nawet przy dobrej grze mało kogo tak naprawdę cieszą i interesują. Tutaj liczy się wynik.

W tegorocznym turnieju w Mysłowicach osiągnęliście również miejsca 17-24, czy w związku z tym słuszne jest stwierdzenie, że gra przed własną publicznością wiąże się z dodatkową tremą, która nie pozwala wam pokazać pełni swoich możliwości?Tu chyba nie chodzi o tremę. Po prostu na dzień dzisiejszy te nasze wyniki to jest maksimum. Jeszcze nigdy nie ugraliśmy zbyt wiele. Może trzeba się cieszyć z tego jednego meczu w turnieju głównym i czekać, aż to my zaczniemy robić mniej błędów i wygrywać z lepszymi.

Wiemy, że obserwowałeś niektóre spotkania reprezentantek polski na tym turnieju. Jak ocenisz ich występ?

Nie chciałbym tutaj nikogo oceniać. To jest rola ich trenera, on je zna lepiej ode mnie i to on wie, czy były tu w pełnej dyspozycji. Nikt nie liczył na jakiś superwynik dziewczyn, ponieważ niektóre nie grają w ogóle w turniejach z cyklu World Tour. W związku z tym brakuje im doświadczenia i ogrania w meczach z najlepszymi parami świata.

Swego czasu miałeś problemy z barkiem. Dokucza Ci on jeszcze?

Na całe szczęście bark został wyleczony i czuję się bardzo dobrze fizycznie.

Jak porównasz organizację World Tour w Polsce i na świecie?

Zawsze myślałem, że turnieje w Jabłonkach przewyższają wszystkie inne. Ale to co zobaczyłem w Klagenfurcie na ostatnim Wielkim Szlemie przebiło wszystko. Tak świetnej organizacji i całego kompleksu boisk nie da się opisać. Dziesięć tysięcy widzów na trybunach i wielkie telebimy w parkach.. to wszystko robiło wrażenie. Nam jeszcze troszkę do tego brakuje. W Polsce wszystko robione jest pod VIP-ów, a nie pod publiczność. Tam jest na odwrót.

Legendarny Ricardo po raz pierwszy od 7 lat zmieni partnera z powodu kontuzji Emanuela. Jego miejsce zajmie Franco. Myślisz, że ta para będzie równie groźna jak słynny duet?

Myślę, że tak. Obojętne kogo dobierze sobie Ricardo to i tak razem stworzą mocny duet. Każdy z Brazylijczyków prezentuje najwyższy światowy poziom a to sprawia, że zawsze są stawiani w roli faworytów. Jedyną ich przeszkodą może być zgranie.. Jednak na tym poziomie, takim zawodnikom nie powinno to stanowić większego problemu.

Dziękuję za rozmowę. Życzę powodzenia w pierwszym turniejowym meczu z Czechami.

Również dziękuję. Para czeska raczej nam "nie leży", więc przed nami spore wyzwanie!

*rozmawiał Michał Błaszczak (fijalek-prudel.pl)

źródło: fijalek-prudel.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved