Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Tylko jedna zwycięska para po I rundzie

World Tour: Tylko jedna zwycięska para po I rundzie

x - [stare] Swatch FIVB Mazury Open 2009

Już w pierwszej rundzie Paszek/Bekier trafiły na numer jeden turnieju  - Larissę i Julianę. Niespodzianki nie było. Dobrą wiadomością jest  zwycięstwo Katarzyny Urban i Joanny Wiatr. W swoim pierwszym meczu na tym turnieju porażki doznał duet Brzostek/Sowała.

Początek pierwszego seta był dość wyrównany. Mocno skoncentrowane Polki grały punkt za punkt z doświadczonymi Brazylijkami. Dopiero w drugiej połowie partii Larissa i Juliana przycisnęły nasze reprezentantki i zwyciężyły w secie do 17. W drugim zawodniczki z Ameryki Południowej nie dały już naszej młodej parze żadnych szans. Pewnie zwyciężyły do 11 i awansowały do drugiej rundy turnieju. Polki o 15.30 zmierzą się ze szwajcarską parą rozstawioną z numerem 17. – Forrer/Schmocker, które przegrały również w dwóch setach z Kanadyjkami Lessard/Martin.

Larissa/Juliana – Paszek/Bekier 2:0
(21:17, 21:11)

Mecz lepiej rozpoczęły nasze reprezentantki. Wyszły na kilkupunktową przewagę, której nie mogły oddać i tego nie zrobiły. Kontrolowały pierwszego seta do końca wygrywając go do 18. W drugim Dunki zdterminowały się i wzięły do gry. To one zdobyły sześciopunktową przewagę i wydawało się, że będziemy świadkami tie – breaka, kiedy przy stanie 10:16 osiem punktów zdobyły Polki i dzięki temu wyszły na prowadzenie. Konsekwentnie dobrze grały do końca i w ten sposób drugi set zakończył się identycznym rezultatem, jak pierwszy – 21:18, a cały mecz zakończył się pomyślnie dla pary Urban/Wiatr .

Urban/Wiatr – Andreasen/Vestergaard 2:0
(21:18, 21:18)

W kolejnym polskim meczu para Brzostek/Sowała przegrała z Hiszpankami w dwóch setach. Pierwsza partia przez większą jej część układała się po myśli naszych reprezentantek. Niestety, w końcówce duet Liliana/Baquerizo dogonił naszą parę i ostatecznie mądrzej rozegrana ta część seta pozwoliła im na wygraną. Polki w ważnych momentach stały się mniej skuteczne. Drugi set to już przewaga coraz lepiej radzących sobie Hiszpanek. Jednak Karolina i Monika nie poddawały się do końca, zapewniając kibicom pełną emocji końcówkę seta. Polki wybroniły kilka piłek meczowych, ale niestety nie były w stanie zdobyć punktu, który dałby im prowadzenie. Ostatecznie duet z Hiszpanii wygrał 26:24.

Liliana/Baquerizo – Brzostek/Sowała 2:0
(21:17, 26:24)

O godzinie 15.30 Katarzyna Urban i Joanna Wiatr w 2. rundzie turnieju zmierzą się z rozstawionymi oczko wyżej Niemkami Holtwick/Semmler . O tej samej porze o pozostanie w turnieju Paszek/Bekier zagrają ze Szwajcarkami Forrer/Schmocker , a Brzostek/Sowała o 18. podejmą Norweżki Nilę/Ingrid .