Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ Juniorów: Polacy pokonują Egipt

MŚ Juniorów: Polacy pokonują Egipt

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorów 2009

W dzisiejszym meczu reprezentacja Polski juniorów pokonała Egipt 3:1. Jest to drugie zwycięstwo biało-czerwonych podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w indyjskim Pune. Przypomnijmy Polacy walczą o miejsca 9-16.

W skrócie można napisać, że środowy mecz pomiędzy Polską a Egiptem składał się z ataków, błędów, frustracji i nerwowych końcówek. Trener Egipcjan El Lakany pokazał swoją złość podczas konferencji prasowej. To trudne dla każdego trenera, by przełknąć gorycz porażki, gdy prowadziło się w trzech z czterech setów. Egipt do tej pory przegrał wszystkie pięć meczów na Mistrzostwach Świata.

W pierwszym secie trener Egiptu krzyczał na swoich podopiecznych, co ich zmotywowało i objęli prowadzenie. Jednak Polacy mieli w swoim składzie Mateusza Mikę , który był najlepiej atakującym zawodnikiem w drużynie. Biało-czerwoni wygrali 25:22 i mogli odetchnąć z ulgą. Dobrą passę kontynuowali w następnej partii. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:11. Następnie Polacy na własne życzenie zafundowali sobie nerwową końcówkę z wyniku 22:16 zrobiło się 22:20. Nasi reprezentanci uspokoili sytuację na boisku i ostatecznie wygrali 25:21. Egipt wróci do gry w trzecim secie, prowadził na przerwach technicznych 8:6 oraz 16:15. Polacy doprowadzili do remisu po 19, ale tym razem siatkarze z północnej Afryki nie dali się ograć (25:23). W czwartej partii Egipcjanie prowadzili 8:4, ale na drugiej przerwie lepsi byli Polacy (16:15). Biało-czerwoni odrzucili rywala od siatki mocną zagrywką. Nasi reprezentanci powiększyli przewagę do czterech oczek. Ostatecznie wygrali 25:21, a całe emocjonujące spotkanie 3:1.

Polska razem z Francją przewodzą w tabeli gr. G.

Polska – Egipt 3:1
(25:22, 25:21, 23:25, 25:21)

Polska: Drzyzga (3pkt), Konarski (16), Wiśniewski (2), Kozłowski, Kłos (14) Mika (18), Zatorski (libero) oraz Król (9), Polański (6) i Jasiński (4)

Egipt: Badr (3), Elmetwaly (6), Elboghdady (14), Mohamed Abd El Rehim (2), Mohamed (11), Haikal (14), Abdelaal (libero) oraz El Lakany (1), Nosir (3), Elshemerly (1), Khattab (2) i Massoud (1)

Powiedzieli po meczu:
Stanisław Gościniak (trener reprezentacji Polski): – Egipcjanie zagrali dobrze, w szczególności El Boghdady. Brałem czasy, aby zmotywować swoim zawodnikom do walki.

Maciej Krzywiecki (kapitan reprezentacji Polski): – Mieliśmy dobre przyjęcie. Zaskoczeniem była dla nas dobra dyspozycja Egipcjan w ataku. Nasze myśli są już przy spotkaniu z Francją.

El Lakany Mohamed (trener reprezentacji Egiptu): – Nasza drużyna kontynuuje grę błędów. Szwankowały głównie przyjęcie i zagrywka. Nie możemy psuć tyle serwisów, zwłaszcza, że nie były mocne. Polacy doganiali nas w końcówkach i wygrywali sety.

Mohamed Badr (kapitan reprezentacji Egiptu): – Dzisiaj zagraliśmy dobre spotkanie, ale niestety przegraliśmy mecz. Wierzę, że zwyciężymy jutro.