Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jerzy Matlak: Czuła się zaszczuta przez kibiców, jest mi przykro

Jerzy Matlak: Czuła się zaszczuta przez kibiców, jest mi przykro

fot. archiwum

Jerzy Matlak nie ma łatwego życia. Nie dość, że nie może korzystać z najlepszych siatkarek, które w większości leczą kontuzję, na na dodatek w sobotni wieczór musiał przyjąć kolejny cios. Z gry w kadrze zrezygnowała bowiem Dorota Świeniewicz.

Kiedy dowiedział się pan o decyzji Doroty Świeniewicz?

O decyzji Doroty dowiedziałem się w sobotę o godzinie 22 w hotelu, kiedy przyszła mi to przekazać. Po prostu powiedziała, że czuje się zaszczuta przez, nazwijmy to w cudzysłowie, kibiców. Mówiła też o ludziach z branży. Ja nie wiem, kogo miała na myśli, ale ona na pewno wie, o kim mówiła. Jeżeli będzie kiedyś chciała o tym mówić, to na pewno powie. Ja mogę powiedzieć tylko jedno – jest mi bardzo przykro. Liczyłem bardzo na to, że jak w niepełnym wymiarze, to chociaż częściowo temu zespołowi pomoże. Ta drużyna cały czas pozostaje bez swoich największych gwiazd. Ba, tych dobrych zawodniczek cały czas ubywa. Kto przetrzyma takie ruchy tektoniczne, takie trzęsienie ziemi, do jakiego doszło w tym zespole? Jeżeli te dziewczyny, które mam potrafią w ciągu dwóch miesięcy zastąpić największe gwiazdy naszej siatkówki, to czapki z głów. Oczywiście chciałbym, żeby tak się stało. Znaleźliśmy się jednak w bardzo ciężkiej sytuacji.

Czy decyzja Doroty Świeniewicz była wstrząsem dla pana?W tym roku miałem już tyle podobnych sytuacji, że na pewne rzeczy już się uodporniłem.

Co zrobić, by po sezonie ligowym tak liczne grono zawodniczek nie musiało się leczyć? W jaki sposób zapewnić im odpowiednią opiekę medyczną?

Są różne teorie na ten temat. Mam nadzieję, że w przyszłości ktoś będzie kontrolował takie sytuacje, a nie klub, czy sama zawodniczka będą decydować, kiedy siatkarka ma iść na operację, czy leczyć się. Potrzebne są zmiany, które pomogą zawodniczkom podejmować bardzo szybkie decyzje. Mam tu na myśli sytuację, w której zawodniczka zmaga się w ciągu sezonu z kontuzją. By była ona zdolna pomóc reprezentacji musi podjąć leczenie natychmiast po zakończeniu sezonu, a nie po 5-6 tygodniach, bo to wyklucza właściwie jej udział w kadrze.

Więcej w serwisie sport.onet.pl
Rozmawiał Tomasz Kalemba


Aleksandra Jagieło, przyjmująca reprezentacji Polski siatkarek, obiecuje, że jeszcze podczas tegorocznego Grand Prix nasza ekipa zrewanżuje się holenderskiej. Zawodniczka ma też nadzieję, że Dorota Świeniewicz jeszcze wróci do kadry.

Turniej w Kielcach zaczął się od niespodziewanej porażki z Tajlandią, a zakończył historycznym – bo pierwszym przed własną publicznością – zwycięstwem w Grand Prix. Pomiędzy tymi meczami była jeszcze porażka z Holandią, naszym grupowym rywalem podczas mistrzostw Europy. Zabolała ta przegrana?

Bardziej zabolała jednak porażka z Tajlandią. Przegrałyśmy ten mecz na własne życzenie, bo powinnyśmy po pierwszym secie wygranym wygranym do 12 wykorzystać sytuację i zagrać tak do końca. Zamiast tego pozwoliłyśmy Tajkom się rozegrać. Z Holandią porażka również zabolała, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to zespół, który gra niemal w niezmienionym składzie chyba od czterech lat. My zaś jesteśmy właściwie nową drużyną. Z Holandią grałyśmy zdecydowanie lepiej niż z Tajlandią, ale to było jednak za mało na "Pomarańczowe".

Z Holandią jest szansa na rewanż, bo zagramy z nią na mistrzostwach Europy.

Rewanż może nastąpić dużo szybciej, bowiem zagramy z nimi jeszcze na jednym turnieju Grand Prix. Będziemy robić wszystko, żeby tym razem wygrać.

Rezygnacja Doroty Świeniewicz w tak dramatycznych okolicznościach nie rozbiła atmosfery w reprezentacji?

Myślę, że nie. Jest nam naprawdę przykro, bo Dorota jest znakomitą zawodniczką i bardzo ważnym ogniwem w naszym zespole. Zresztą wierzę, że jeszcze do nas wróci. Przykro, że podjęła taką decyzję, ale trzeba ją uszanować.

Rozmawiał Tomasz Kalemba, sport.onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved