Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚJ: Pierwsze zwycięstwo polskich juniorów

MŚJ: Pierwsze zwycięstwo polskich juniorów

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorów 2009

Podopieczni Stanisława Gościniaka odnieśli pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata Juniorów. W końcu udało im się przełamać problemy zdrowotne i w swoim czwartym spotkaniu w trzech setach pokonali reprezentację Białorusi.

Biało-czerwoni zaczęli spotkanie z dużym animuszem. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Po kilku kolejnych akcjach ich przewaga wzrosła do ośmiu oczek (12:4). Mimo ambitnej gry Białorusinom w tej partii nie udało się już odrobić strat i toczyć wyrównanej walki z podopiecznymi Stanisława Gościniaka. Ostatecznie biało-czerwoni zwyciężyli w premierowej odsłonie do 19.

Początek drugiego seta był wyrównany, ale tylko do stanu 2:2. Potem Polacy uzyskali dwa oczka przewagi, a na pierwszy czas techniczny zeszli prowadząc 8:5. Przy stanie 15:11 dla biało-czerwonych Białorusini zdobyli trzy oczka z rzędu, ale podopiecznym Stanisława Gościniaka po drugiej przerwie technicznej ponownie udało się odskoczyć na kilka punktów. W końcówce Polacy prowadzili 24:20, ale tę odsłonę skończyli dopiero za czwartą piłką setową.

Trzeci set rozpoczął się ponownie od prowadzenia biało-czerwonych. Jednak Białorusini szybko doprowadzili do remisu po 6, a następnie wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie 8:7. Następnie rywalizacja toczyła się cios za cios, a żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć większej przewagi. Dopiero przy stanie 17:17 Polacy zdobyli kilka punktów z rzędu (21:17). Wypracowanej przewagi nie oddali już do końca seta i pewnie wygrali całe spotkanie 3:0.

Polska – Białoruś 3:0
(25:19, 25:23, 25:20)

Polska: Drzyzga (3pkt.), Konarski (23), Kozłowski (10), Mika (14), Wiśniewski (6), Kłos (4), Zatorski (libero) oraz Polański
Białoruś: Radzuk (6 pkt.), Audochanka (14), Shkliar (1), Busel (8), Mikhniewich (13), Udrys (3), Kuklinski( libero) oraz Prushak, Marozau, Dziadkou, Audzeyenka (1)

źródło: fivb.org, inf. własna