Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. B: Zwycięstwo Polek na koniec turnieju w Kielcach

WGP, gr. B: Zwycięstwo Polek na koniec turnieju w Kielcach

World Grand Prix

Siatkarki reprezentacji Polski odniosły historyczne, pierwsze przed własną publicznością, zwycięstwo. Podopieczne Jerzego Matlaka na zakończenie turnieju w Kielcach zagrały z Japonią. Mimo trudnego trzeciego seta wygrały 3:0.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie prowadząc 4:1. Rywalki doprowadziły do wyrównania, po czym wyszły na jednopunktową przewagę (13:12), które było ich jedynym prowadzeniem w pierwszej odsłonie dzisiejszego meczu. Podopieczne Jerzego Matlaka grały skutecznie w ataku jak również dobrze blokowały co pozwoliło znów odskoczyć na kilka punktów i spokojnie zakończyć tego seta, wygrywając 25:20.

W drugiej partii żadna z drużyn nie mogła osiągnąć wyraźniejszej przewagi. Ku zadowoleniu kibiców, nie brakowało długich wymian zakańczanych efektywnymi atakami. Walka toczyła się o każdy punkt, jednak w końcówce to Polki popełniły mniej błędów i wygrały tego seta 26:24.

W trzeciej partii na pierwszą przerwę techniczną to Japonki były minimalnie lepsze i prowadziły 8:6. Polki jednak szybko odrobiły straty i zrobiło się 13:10.  Polskie siatkarki najwyraźniej się rozluźniły, co wykorzystały bezlitośnie rywalki, które miały pierwszy raz piłkę setową (24:22). W tym momencie obudził się u Polek duch walki i wybroniły trzy piłki setowe, by po dramatycznej końcówce zakończyć całe spotkanie zwycięstwem nad reprezentacją Japonii 27:25, a w całym spotkaniu 3:0.

Spotkanie to zapisze się w historii polskiej siatkówki, ponieważ było to pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych w turnieju WGP przed własną publicznością.

MVP została wybrana atakująca polskiej ekipy – Joanna Kaczor.

Polska – Japonia 3:0

(25:20:, 26:24, 27:25)

Polska : Pykosz (2), Bednarek (6), Barańska (17), Sadurek (1), Jagieło (12), Kaczor (13), Zenik (libero) oraz Bełcik (3), Woźniakowska (2) i Gajgał (4)
Japonia : Kurihara (15), Takeshita (1), Shoji (3), Araki (11), Kimura (7), Kano (6), Sano (libero) oraz Hamaguchi, Okano (1), Inque (3) i Sakashita (5)