Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. B: Holenderki zwyciężczyniami turnieju w Kielcach

WGP, gr. B: Holenderki zwyciężczyniami turnieju w Kielcach

World Grand Prix

Dobiegł końca turniej World Grand Prix w Kielcach. Na zakończenie reprezentacja Holandii zmierzyła się z ekipą Tajlandii. Siatkarki Oranje zwyciężyły 3:1. Było to ich trzecie zwycięstwo, dzięki czemu triumfowały w całym turnieju.

Początek ostatniego spotkania kieleckiego turnieju był wyrównany. Tajki grały przeciwko Holenderkom bez strachu. Podczas I przerwy technicznej Oranje prowadziły zaledwie jednym punktem. Dzięki dobrym serwisom Nootsary Tomkom oraz skutecznym kontratakom ekipa Tajlandii wyszła na prowadzenie 11:8. Wtedy jednak do walki wróciły Holenderki, a na ich czele Manon Flier. Oranje wyszły na prowadzenie 14:12, zaś podczas II przerwy technicznej miały przewagę 16:14. Dość szybko powiększyły ją do stanu 18:14. Mimo to rywalki zmniejszyły swoje straty do jednego punktu, a trener Avital Selinger poprosił o czas. Końcówka okazała się bardzo zacięta, doszło do walki na przewagi. Ostatecznie jednak po akcji Onumy Sittirak wygrały Tajki (27:25).

W drugim secie Tajki kontynuowały dobrą passę. Szybko wyszły na prowadzenie 4:2, zaś podczas I przerwy technicznej prowadziły 8:5. Trener Selinger postanowił wprowadzić na boisko Debby Stam zamiast nieefektywnej Maret Grothues. Dzięki Manon Flier Holenderki doprowadziły do remisu po 10. Podczas II przerwy technicznej prowadziły 16:15. Świetny blok Oranje pozwolił im na powiększenie przewagi do stanu 20:15. Ambitna gra w obronie i szybkie wyprowadzenie kombinacyjnych ataków pozwoliły Tajkom na zmniejszenie strat do dwóch punktów (19:21). Niezawodne okazało się jednak doświadczenie Manon Flier i Debby Stam. Dzięki nim Holenderki zwyciężyły 25:21.

Trzeciego seta Holenderki rozpoczęły bardzo skoncentrowane i z dobrą skutecznością. Wyszły na prowadzenie 8:5, a następnie 11:7. Tajki miały spore problemy z obroną i w połowie seta przegrywały pięcioma punktami (8:13). Podczas II przerwy technicznej podopieczne Avitala Selingera prowadziły już 16:10. Później popełniły jednak błędy, co skrzętnie wykorzystały Tajki, zmniejszając straty do trzech punktów. W końcówce Holenderki utrzymały jednak dobry poziom i doprowadziły do pewnej wygranej 25:17.

Czwarta partia była kontynuacją dobrej gry Holenderek. Oranje szybko wyszły na prowadzenie 6:2, a podczas I przerwy technicznej było już 8:2. Świetnie atakowały Manon Flier i Chaine Staelens. Ekipa holenderska utrzymywała kontrolę nad grą (11:5, 14:8). Solidne, mocne ataki owocowały bezpiecznym prowadzeniem podopiecznych trenera Selingera. Tajki w końcówce zdołały zmniejszyć straty do pięciu punktów, jednak do remisu nie były już w stanie doprowadzić. Ostatecznie Holenderki wygrały 25:20 i cały mecz 3:1.

Holandia – Tajlandia 3:1
(25:27, 25:21, 25:17, 25:20)

Holandia: Kim Staelens, Huurman, Chaone Staelens, Grothues, Wensink, Flier, van Tienen (L) oraz de Kruijf, Stam
Tajlandia: Pleumjit, Onuma, Wilavan, Amporn, Nootsara, Malika, Wanna (L) oraz Utaiwan, Kamonporn, Em-orn, Tapaphaipun