Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Na piasku z kompletem zwycięstw

Na piasku z kompletem zwycięstw

fot. archiwum

Radomianie Mariusz Lechnio i Wojciech Ranecki triumfatorami piątego turnieju eliminacyjnego z cyklu Grand Prix Radomia. Uczestnicy letnich zmagań, których stawką są tytuły mistrzów Radomia, tym razem rywalizowali na boiskach nad zalewem na Borkach.

Do walki przystąpiło siedem zespołów z Radomia i okolic. Niższa niż zwykle frekwencja dała organizatorom możliwość zmodyfikowania regulaminu turnieju. Walka toczyła się zatem systemem "każdy z każdym", a o zwycięstwie w poszczególnych pojedynkach decydował jeden set rozgrywany do 21 punktów. Łatwo obliczyć, że każda z drużyn sześciokrotnie stawała do walki na piasku. Najlepszy duet stworzyli Lechnio i Ranecki, którzy zakończyli zmagania z kompletem zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowali się bracia Jakub i Dominik Wanatowie, natomiast najniższy stopień podium przypadł Maciejowi Filipowiczowi i Piotrowi Dominiakowi. Najlepszą czwórkę turnieju uzupełnił kolejny zespół z Radomia – bracia Karol i Paweł Wlazło. Kolejne miejsca zajmowali: 5. Krzysztof Michalski/Damian Płaskociński, 6. Grzegorz Pysiak/Andrzej Wojcieszak i 7. Łukasz Zugaj/Dominik Kiernoz.

W trakcie zmagań miała miejsce niecodzienna sytuacja. Siatkarze dostrzegli, że spacerującej nad zalewem kobiecie złodziej wyrwał torebkę. Reakcja siatkarzy była natychmiastowa i w efekcie starsza pani odzyskała swoją własność.

Klasyfikacja punktowa GP po pięciu turniejach:1. Michał Koryciński, Sylwester Janek – po 170 punktów

2. Sebastian Sobczak, Damian Słomka po 100 pkt

3. Bartłomiej Kiernoz, Bartłomiej Koryciński – po 70 pkt

4. Jakub Bucki – 60 pkt, 5. Wojciech Ranecki – 55 pkt

6. Daniel Górski, Kamil Gutkowski, Michał Bucki, Sebastian Dryński, Paweł Kowalczyk, Mariusz Lechnio – po 50 pkt

7. Dominik Wanat – 45 pkt.

W sumie po dotychczas rozegranych turniejach sklasyfikowanych jest 39 zawodników. Szósty turniej eliminacyjny odbędzie się w sobotę (8 sierpnia). Siatkarze spotkają się ponownie na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem na Borkach. Początek tradycyjnie o godzinie 10:00.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved