Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: Polacy bez zwycięstwa w fazie grupowej

MŚ juniorów: Polacy bez zwycięstwa w fazie grupowej

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorów 2009

Bez zwycięstwa zakończyli fazę grupową mistrzostw świata polscy juniorzy. Podopieczni trenera Gościniaka i Janaszewskiego przegrali po raz trzeci. Tym razem ich pogromcą okazali się Brazylijczycy, którzy wygrali mecz w trzech setach, zajmując 1. miejsce w gr. D.

Już przed meczem wiadomo było, że jego wynik nie wpłynie na układ tabeli. Pomimo tego to Brazylijczycy przystąpili do meczu bardziej zdeterminowani.

Pierwsza partia od samego początku należała do Brazylijczyków, którzy grając bez presji, pozwalali sobie na bardziej kombinacyjną grę. Polacy natomiast nie potrafili wyprowadzić skutecznych ataków. Dzięki temu na drugą przerwę techniczną to Canarinhos schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. Obraz gry nie zmienił się już do końca partii, dzięki czemu siatkarze z Ameryki Południowej z łatwością zwyciężyli do 18.

Jedynie w drugiej partii biało-czerwoni stawili większy opór przeciwnikom. Wyrównana gra toczyła się jedynie do drugiej przerwy technicznej (16:15). Później siatkarze z Brazylii z łatwością przejęli inicjatywę, nie napotykając na większy opór ze strony biało-czerwonych. Pozwoliło im to na wygranie partii 25:23.

W trzeciej partii trener Brazylii zdecydował się na wprowadzenie kilku zmian. Nie wpłynęlo to jednak negatywnie na obraz gry jego podopiecznych, którzy także i w tej partii pewnie zwyciężyli 25:18.

Spotkanie nie stało na dobrym poziomie. Świadczyć może o tym fakt, iż kibice zaczęli opuszczać halę jeszcze w trakcie meczu. Obydwie drużyny słabo zaprezentowały się w ataku. Wystarczy powiedzieć, że najlepszym atakującym polskiej ekipy był Jan Król , z dorobkiem 5 punktów i skutecznością 25%. Kolejny w tej klasyfikacji był Dawid Konarski ze skutecznością… 7%. Brazylijczycy słabszą dyspozycję w ataku nadrobili znakomitą grą w bloku, zdobywając w ten sposób 14 punktów (przy 7 punktach Polaków).

Polska – Brazylia 0:3
(18:25, 23:25, 18:25)

Składy :
Polska : Król, Wiśniewski, Kłos, Jasiński, Kozłowski, Drzyzga, Zatorski (libero) oraz Mika, Krzywiecki, Polański, Konarski i Włodarczyk,
Brazylia : Figueiredo, Wesz, Silva, Radke, Buiatti, Cargnin Paese, Hoss (libero) oraz Koepp, Carvalho i Wiest Medeiros