Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jerzy Matlak: Z każdym dniem, tygodniem będzie lepiej

Jerzy Matlak: Z każdym dniem, tygodniem będzie lepiej

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kobiet po raz kolejny musiała uznać wyższość rywalek. Tym razem, lepsze od Polek okazał się Holenderki. Jerzy Matlak, trener kadry z optymizmem podchodzi do kolejnych spotkań. - Z każdym dniem, tygodniem będzie lepiej - zapewnia.

Dorota Świeniewicz (kapitan reprezentacji Polski): – Gratuluję zespołowi Holandii zwycięstwa i poziomu gry, który podobnie jak wczoraj był bardzo wysoki. Po tej drużynie widać, że nie jest budowana od dwóch miesięcy tak jak nasza, tylko od co najmniej trzech lat. Jeśli chodzi o naszą grę to na pewno dziś wieczorem przeanalizujemy ten mecz. Szkoda pierwszego i trzeciego seta, bo prowadziłyśmy kilkoma punktami i nie potrafiłyśmy ich wygrać popełniając błędy własne. Zdajemy sobie sprawę, że balon jest dmuchany, ale nie będziemy oglądać telewizji, nie będziemy czytać gazet i Internetu i w ten sposób postaramy sobie pomóc, aby znieść tą presję .

Manon Flier ( kapitan reprezentacji Holandii): – W naszej drużynie nastąpiły dziś trzy zmiany. Zagrały trzy młodsze siatkarki. Cieszy, że zagrałyśmy pewnie i na bardzo równym poziomie. Wydaje mi się, że wywarłyśmy dziś dużą presję na Polkach swoją bardzo dobrą zagrywką, a same dobrze przyjmowałyśmy. Ta wygrana może nas wzmocnić psychicznie przed meczem w Mistrzostwach Europy, choć w mojej osobistej opinii nie będzie to miało znaczenia. To całkowicie inna impreza. To, że kiedyś wygrałyśmy Grand Prix a potem nam nie szło to nie znaczy, że teraz musi być tak samo. Nie boimy się wygrać Grand Prix. Chcemy dobrze zagrać w obu imprezach. Jeśli utrzymamy poziom gry to stać nas na medal ME .

Jerzy Matlak ( trener reprezentacji Polski) – Znów jestem w sytuacji, że moje przedmówczynie powiedziały wszystko co najważniejsze. Wiem, że oczekiwania są duże, krytyka często zasłużona, ale to nam nie pomaga. Wiem jednak, że tak będzie, a im bliżej ME, tym atmosfera będzie bardziej gorąca. Czasem lepiej jak ktoś się ugryzie w język. Natomiast zawodniczki muszą zrozumieć, że te dwa miesiące to naprawdę mało czasu. Myślę jednak, że z każdym dniem, tygodniem będzie lepiej. Musimy wszyscy razem wytrzymać tą presję, aby ten balon nie pękł. Dziś zagraliśmy lepiej niż wczoraj z Tajlandią, ale przeciwnik był z innej półki .

Selinger Avital ( trener reprezentacji ) – Zagraliśmy inną szóstką niż wczoraj, ale temu właśnie służy Grand Prix, aby nabierać doświadczenia. Nie mogłem jeszcze skorzystać z wszystkich zawodniczek, bo niektóre dopiero wracają do gry po kontuzjach. Jestem bardzo zadowolony z ducha drużyny, ale wiem, że jeszcze dużo pracy przed nami. Reprezentacja Polski to bardzo dobra drużyna z ogromnymi tradycjami i z pewnością będzie należała do faworytów Mistrzostw Europy. Ja mam taką filozofię, że dziś jes ważniejsze od jutra. Uważam, że dzisiejszy mecz był bardzo ważny, bo jeśli zawodniczki poradziły sobie dzisiaj przy tak wspaniałej publiczności, przy kamerach telewizji, to poradzą sobie również w przyszłości. Musimy w danym momencie wykonywać wszystko najlepiej jak potrafimy.



* notował Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved