Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Świderski nie zagra do końca roku!

Świderski nie zagra do końca roku!

x - [stare] Sebastian Świderski
fot. archiwum

Znamy już wynik rezonansu magnetycznego Sebastiana Świderskiego. Niestety potwierdziła się najgorsza diagnoza. Ścięgno Achillesa naszego skrzydłowego jest zerwane w 99%, a Sebastian przeszedł zabieg jego pełnej rekonstrukcji.

Niezbędna będzie też długotrwała rehabilitacja. Nasz reprezentacyjny przyjmujący nie zagra w tym sezonie na światowych parkietach. Lekarze na razie nie chcą się wypowiadać o szansach Świderskiego na pełny powrót do zdrowia.

Kontuzja Sebastiana wywołała wielkie poruszenie wśród kibiców. Na siatkarskich forach fani siatkówki dzielą się niepokojem i nadziejami związanymi z tym dramatycznym zdarzeniem, nikt jednak nie ma wątpliwości, że Świderski, nazywany "największy walczakiem" i "Małym Rycerzem", powalczy o odzyskanie sprawności i powrót na boisko. Na oficjalnej stronie internetowej Sebastiana Świderskiego podano adres, na który można wysyłać kartki lub listy ze słowami wsparcia i życzeniami, które chcielibyście mu przekazać. Wszystkie zostaną oddane Sebastianowi.

Zakończyła się już operacja Sebastiana. Lekarze są bardzo zadowoleni z jej przebiegu. Ścięgno zostało zrekonstruowane, mięsień trójgłowy łydki ma zachowaną prawidłową długość. Sprawdzono także ruchomość stawu skokowego – tu również wszystko jest w porządku. Noga została włożona w specjalny stabilizator, który umożliwi Świderskiemu ćwiczenie innych partii mięśni. Zawodnik czuje się dobrze, w poniedziałek opuści szpital.Przed Świdrem teraz długotrwały proces rehabilitacji, ale jest szansa, że za około 4 miesiące będzie mógł rozpocząć pierwsze, lekkie treningi.

źródło: sebastianswiderski.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved