Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Świderski nie zagra do końca roku!

Świderski nie zagra do końca roku!

fot. archiwum

Znamy już wynik rezonansu magnetycznego Sebastiana Świderskiego. Niestety potwierdziła się najgorsza diagnoza. Ścięgno Achillesa naszego skrzydłowego jest zerwane w 99%, a Sebastian przeszedł zabieg jego pełnej rekonstrukcji.

Niezbędna będzie też długotrwała rehabilitacja. Nasz reprezentacyjny przyjmujący nie zagra w tym sezonie na światowych parkietach. Lekarze na razie nie chcą się wypowiadać o szansach Świderskiego na pełny powrót do zdrowia.

Kontuzja Sebastiana wywołała wielkie poruszenie wśród kibiców. Na siatkarskich forach fani siatkówki dzielą się niepokojem i nadziejami związanymi z tym dramatycznym zdarzeniem, nikt jednak nie ma wątpliwości, że Świderski, nazywany "największy walczakiem" i "Małym Rycerzem", powalczy o odzyskanie sprawności i powrót na boisko. Na oficjalnej stronie internetowej Sebastiana Świderskiego podano adres, na który można wysyłać kartki lub listy ze słowami wsparcia i życzeniami, które chcielibyście mu przekazać. Wszystkie zostaną oddane Sebastianowi.

Zakończyła się już operacja Sebastiana. Lekarze są bardzo zadowoleni z jej przebiegu. Ścięgno zostało zrekonstruowane, mięsień trójgłowy łydki ma zachowaną prawidłową długość. Sprawdzono także ruchomość stawu skokowego – tu również wszystko jest w porządku. Noga została włożona w specjalny stabilizator, który umożliwi Świderskiemu ćwiczenie innych partii mięśni. Zawodnik czuje się dobrze, w poniedziałek opuści szpital.Przed Świdrem teraz długotrwały proces rehabilitacji, ale jest szansa, że za około 4 miesiące będzie mógł rozpocząć pierwsze, lekkie treningi.

źródło: sebastianswiderski.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved