Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Karolina Sowała: Wygraną dedykuję mojemu tacie

Karolina Sowała: Wygraną dedykuję mojemu tacie

fot. archiwum

Karolina Sowała i Monika Brzostek po raz pierwszy w życiu stanęły na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Polski. Zawodniczki w finale w Giżycku pokonały faworytki turnieju - Katarzynę Urban i Joannę Wiatr.

Mecz był godny finału. Zakończył się tie – breakiem, a cały przebieg spotkania był wyrównany. Około pół godziny po meczu Karolina jeszcze nie mogła uwierzyć w to, że została mistrzynią Polski. – W zasadzie jeszcze nie doszło do mnie to zwycięstwo, tym bardziej, że w finale grałyśmy z Kasią Urban i Asią Wiatr – mówi. Zawodniczka podkreśla również, że nie było łatwo. W końcu grały z siatkarkami, które broniły tytułu, a co gorsza, prezentowały doskonałą dyspozycję. – Kasia i Asia w tym sezonie prezentowały wyśmienitą formę, o której większość par mogło tylko pomarzyć – mówi Karolina. – Udało się i aktualnie jestem najszczęśliwszą osobą na świecie! – powiedziała z pięknym uśmiechem na twarzy.

Wszystkie trzy pary, które znalazły się na podium są podopiecznymi trenera Michala Szczytowicza . Na co dzień spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, doskonale znają swoją taktykę – Prezentujemy podobny poziom gry. Trenujemy razem, doskonale się rozumiemy i znamy i co za tym idzie, przewidujemy jak dana zawodniczka zagra – zdradza Sowała . – Dziś po prostu byłyśmy minimalnie lepsze. Miejmy nadzieję, że to nie był nasz ostatni raz na podium – z nadzieją mówi.

Korzystając z okazji, Karolina chciała zadedykować swój złoty medal tacie. Oprócz tego, zawodniczka w finale grała z narysowanym serduszkiem na ramieniu, które wypełniał napis „tata". Tylko pogratulować takiej córki! 

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

*fot. Monika Brzostek i Karolina Sowała ze złotymi medalami mistrzostw Polski (siatka.org)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved