Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Nowy trener Armatu Kozienice

Nowy trener Armatu Kozienice

fot. archiwum

Paweł Otwinowski -  grający dotychczas jako środkowy bloku kozieniczan - poprowadzi drugoligowca z Puszczy Kozienickiej w rozgrywkach sezonu 2009/10. w II lidze. Jego asystentem będzie grający w kozienickim zespole na pozycji zawodnika przyjmującego, Marek Grzelczak.

Niedawno ukazała się informacja, że schedę po trenerze Marcinie Zmitrowiczu, który po zakończeniu poprzedniego sezonu złożył dymisję, przejmie w Kozienicach Marek Grzelczak. Okazuje się, że Grzelczak w barwach popularnego KKS-u wystąpi w podwójnej roli. Będzie asystentem Pawła Otwinowskiego oraz pomoże drużynie w bezpośredniej walce na boisku. Zatem obaj panowie stworzą trenerski duet. – Wspólnie doszliśmy do wniosku, że taki układ będzie lepszym rozwiązaniem. Oczywiście będę pomagał Pawłowi w prowadzeniu zespołu, ale także przydam się jako przyjmujący. Uważam, że w tej sytuacji jest to bardzo korzystne rozwiązanie – oznajmił "Gazecie" Marek Grzelczak.

Z obozu kozieniczan napływają także inne ciekawe informacje. Przede wszystkim nie ma już zagrożenia, że zespół nie przystąpi do rozgrywek. Niecały miesiąc temu nie było to takie pewne, bowiem klub nie miał zapewnionego budżetu. Udało się jednak dopiąć finanse, dlatego sztab szkoleniowy zabrał się za kompletowanie kadry. – W tym temacie dzieje się sporo dobrego. Na dwóch wstępnych jak na razie treningach pojawiła się grupa kilkunastu siatkarzy. Jest duża szansa zbudowania silnego zespołu, opartego zarówno na doświadczonych jak i młodych zawodnikach – powiedział trener Grzelczak.

Już wiadomo, że zespół wzmocnią: Przemysław Surmacz, niegdyś libero Jadaru Radom oraz Janusz Rdułtowski, który wrócił do Kozienic po występach w Białej Podlaskiej. Z kolei w kręgu zainteresowań trenerów Otwinowskiego i Grzelczaka jest spora grupa siatkarzy młodego pokolenia. Są to m.in. Jacek Koźmian z Metra Warszawa, Konrad Stachura (Cukrownik Lublin), Przemysław Tomkiewicz (Legia Warszawa), Filip Lipowski (Zduńska Wola).W minioną środę w Kozienicach gościło na zajęciach KKS-u kolejnych dwóch graczy przymierzanych do drużyny. Mowa o Adamie Sowie i Sebastianie Kuchcie. Obaj to ubiegłoroczni juniorzy, występujący do tej pory w młodzieżowych drużynach w Wołominie. – Po jednych zajęciach widać, że mają spory potencjał. Są wszechstronnie wyszkoleni, zwłaszcza Adam Sowa. Generalnie wszystkie sprawy kadrowe powinniśmy dograć do początku przyszłego tygodnia – informował Grzelczak.

Tymczasem najmłodsi adepci siatkówki trenujący w kozienickim klubie szykują się do wyjazdu na zgrupowanie. Grupa ponad 40. dziewcząt chłopców (kategorie kadetów i młodzików) przez kilkanaście dni będzie ćwiczyć na obozie w Szczawnicy Zdroju.

Autorem tekstu jest Radosław Olchowski

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved