Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚJ: Porażka Polaków w pierwszym dniu rywalizacji

MŚJ: Porażka Polaków w pierwszym dniu rywalizacji

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorów 2009

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła swój udział w Mistrzostwach Świata 2009. W Pune wystartowała faza grupowa mistrzowskiego turnieju. Pierwszy dzień nie był niestety udany dla biało-czerwonych, bo po  ostrej walce przegrali pięciosetowy pojedynek z Kanadą.

Było to długie i męczące spotkanie zarówno dla Kanadyjczyków, którzy wyszli z tej potyczki zwycięsko, jak i dla Polaków, którzy wygrali pierwszego seta dzięki agresywnej grze. W drugiej partii, gdy tylko polski blok był tak dobry jak było to w pierwszym secie, reprezentacja Kanady z trudem zdobywała punkty. Jednakże biało-czerwoni popełnili zbyt dużo niepotrzebnych błędów. W rezultacie przegrali drugiego seta 21:25.

W trzeciej partii polscy siatkarze gładko pokonali rywali 25:15 ale w następnej odsłonie meczu nie byli w stanie postawić kropki nad "i". Przyjęcie i gra w ataku polskiej ekipy pozostawiały wiele do życzenia, co pomogło rywalom osiągnąć sporą przewagę. Wprawdzie Polacy zredukowali ją nieco do 19:10 i byli na dobrej drodze do wyrównania, a następnie zwycięstwa w secie i całym meczu. Ale rywale wykazali się sprytem w ataku i walcząc zaciekle wygrali czwartą partię. To podbudowało ich psychicznie. W rezultacie Kanadyjczycy wygrali również piątego seta i całe spotkanie 3:2.

Polska – Kanada 2:3

(25:19, 21:25, 25:15, 20:25, 11:15)

Polska: Mika (2 pkt.), Wiśniewski (11), Kłos (16), Kozłowski (15), Drzyzga (3), Konarski (13) oraz Zatorski (libero), Król (3), Jasiński (7), Polański, Włodarczyk (2)

Kanada: Zeeman (15), Howatson (8), Verhoeff (12), Vigrass (8), Perrin (19), McGovern (2) oraz Lapointe (libero), DeRocco (1), Blankenau, Voth,