Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wielki comeback?

Wielki comeback?

fot. archiwum

AZS Olsztyn dopiero wczoraj zyskał pierwszego znaczącego sponsora. Działacze szybko zagłębili się w rynek transferowy i równie szybko znaleźli. Bardzo prawdopodobne jest, że do Olsztyna powróci ulubieniec tamtejszych kibiców Sinan Cem Tanik.

Jak podaje Radio Olsztyn, olsztyńscy działacze podjęli poważne rozmowy z menadżerem zawodnika, który jest bardzo chętny, aby wrócić na „stare śmieci". Obie strony są zdecydowane jeśli chodzi o podpisanie umowy, jednak nadal trzeba dogadać się w kwestiach finansowych. Tak więc wszystko leży po stronie Tanika.

To na pewno byłby jeden z hitów transferowych w Olsztynie. Mariusz Szyszko od początku powtarzał, że nie będzie szastał pieniędzmi na prawo i lewo, a klubu wpędzał w długi tylko po to, żeby ściągnąć do zespołu graczy „z nazwiskami". Na antenie Radia Olsztyn sam przyznał, że ewentualny przyjmujący będzie zza granicy, bo nie widzi „…polskiego przyjmującego, który mógłby być wzmocnieniem dla naszego zespołu, na którego byłoby nas stać przede wszystkim, bo jest jeszcze oczywiście kilku bardzo dobrych przyjmujących Polaków. (…) Nie chce wydawać pieniędzy, przepłacać, wbijać się w karuzelę transferową tylko po to, żeby kogoś mieć na siłę ".

Prezes Szyszko przyznał również, że wraz z trenerem Mariuszem Sordylem szukał przyjmującego w lidze francuskiej, jednak doszli do wniosku, że nie o to do końca chodzi.Sinan Tanik reprezentował barwy akademików w sezonach 2006/2007 i 2007/2008. Już od początku zyskał sympatię kibiców nie tylko swoją dobrą grą, ale i przyjaznym usposobieniem. Został doceniony przez polskich ekspertów i wybrany jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji. Drugiego sezonu Turek nie może zaliczyć do udanych, bo większość spotkań oglądał z kwadratu dla rezerwowych, a zastępował go Michał Ruciak , który, warto dodać, spisywał się znakomicie.

Sezon 2008/2009 w rodzimej Turcji również nie był dla niego udany. Po bardzo krótkim, ale burzliwym epizodzie w Galatasaray Stambuł, przeniósł się do Ankary, gdzie zakończył ten kiepski rok.

Sinan Tanik należy do grupy bardzo dobrych zawodników. Dysponuje doskonałą zagrywką i bardzo dobrym atakiem, jednak gorzej u niego z przyjęciem. Zna już olsztyńskie klimaty, więc nie powinien mieć problemów z adaptacją w tym środowisku. Dla Olsztyna z kolei, to wielka szansa na pozyskanie dobrego gracza, który pomoże walczyć o wyższe cele.

Jeśli warunki, jakie postawi Tanik nie będą zbyt wygórowane i jeśli rzeczywiście obie strony są tak bardzo chętne, aby podpisać umowę, to myślę, że będziemy mogli po raz kolejny oglądać Sinana w barwach olsztyńskiego AZS-u.

 

 

źródło: inf. własna, Radio Olsztyn

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved