Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: W Kielcach wielka siatkówka i uliczna samba

WGP: W Kielcach wielka siatkówka i uliczna samba

fot. archiwum

Polskie zawodniczki są w Kielcach już od soboty. We wtorek dołączyły Japonki. W sercu Gór Świętokrzyskich czekają jeszcze na pozostałe rywalki - Tajki i Holenderki oraz na najważniejszego gościa - siatkówkę na wysokim poziomie.

Dla stolicy województwa ten weekend będzie wyjątkowy. Choć w porównaniu z pozostałymi siatkarskimi imprezami tego lata – program niczym się nie różni. Wzorem Ligi Światowej i eliminacji z Rzeszowie ulicami miasta przejdzie parada. Krocząc m.in. głównym deptakiem miasta dotrze pod halę sportową przy ulicy Bocznej. Tam czekać ma scena, zespoły muzyczne, konkursy. Barwny kordon ruszy o 13.30 z początku ulicy Sienkiewicza (od strony dworca PKP).

– Nie możemy się porównać z potęgami siatkarskimi, ale my budujemy tę tradycję w naszym rejonie dopiero od trzech lat, kiedy powstał Fart Kielce – opowiada prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk . – Jego geneza wywodzi się z klubu Salos Kielce, który zrzeszał głównie sekcje młodzieżowe Brakowało drużyny seniorskiej, która mogłaby zatrzymać najzdolniejszych młodych sportowców. Nasi wychowankowie kończyli wiek juniora i uciekali w Polskę.

Obecnie w rejonie są dwa kluby, walczące na szczeblu centralnym – żeńska drużyna KSZO Ostrowiec i męska – Fart Kielce. – Nie wypada się chwalić, ale jesteśmy w bardzo dobrej kondycji finansowej. KSZO i Fart mają stabilną sytuację i nic im nie zagraża . – ocenia szef ŚZPS.Fart awans na zaplecze ekstraklasy wywalczył w tegorocznych play offach II ligi. Teraz Kielce i świętokrzyskie czekają na najwyższą klasę rozgrywkową.

A póki co – na siatkarki z Tajlandii i Holandii, które w środę mają zjechać do stolicy świętokrzyskiego.

Ci, którzy popisy siatkarek chcą zobaczyć na żywo, mają jeszcze szansę kupić bilety. Niesprzedane sztuki będą do nabycia w kasach hali jeszcze w dniu imprezy. Ceny – w zależności od sektora – od 40 do 80 zł.

Program turnieju World Grand Prix Kielce 31.07 – 2.08.2009

Piątek 31 lipca
godz. 16:30 Polska – Tajlandia; godz. 19:00 Japonia – Holandia
Sobota 1 sierpnia
godz. 16:30 Polska – Holandia; godz. 19:00 Tajlandia – Japonia
Niedziela 2 sierpnia
godz. 16:30 Polska – Japonia; godz. 19:00 Holandia – Tajlandia

*Więcej w serwisie lsk.net.pl

Tegoroczną tradycją imprez siatkarskich w Polsce stają się niezwykle barwne, roztańczone i bogate muzycznie Parady Siatkarskie. Takowe zaprezentowano już mieszkańcom i gościom w Łodzi, Wrocławiu, Bydgoszczy podczas meczów Ligi Światowej i Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Siatkarek w Rzeszowie. Nie inaczej będzie w Kielcach przy okazji żeńskiego turnieju World Grand Prix z udziałem Polski, Holandii, Japonii i Tajlandii zaplanowanego od 31 lipca do 2 sierpnia lipca br.

Pierwsza z Parad odbędzie się w sobotę, 1 sierpnia a jej początek zaplanowano na 13.30. Start na ulicy Sienkiewicza na wysokości hotelu „Łysogóry". Dalej kolumna Parady przemieszczać się będzie całą długością deptaka ulicy Sienkiewicza, by do hali „Legionów" przy ulicy Bocznej udać się ulicami Żeromskiego, Seminaryjską, Jana Pawła II, Krakowską, aleją Legionów i Osobną. Powtórka następnego dnia, czyli w niedzielę 2 sierpnia.

Szyk Parady otworzy kolumna motocyklowa a za nią w rytmie marszowym poruszać się będzie kilkudziesięcioosobowa orkiestra dęta MOD OSP z Krasocina. Będzie także orszak pojazdów zabytkowych.

Na specjalnie przygotowanej platformie samochodowej niezwykle atrakcyjny program artystyczno-rozrywkowo zaprezentuje rewia „Imperium". Piękne tancerki, w efektownych strojach zatańczą w repertuarze znanym z brazylijskich karnawałów. Popisy animacji dadzą grupy Lumen Noctis i break dance.

Warto posiadać minimalną wiedzę siatkarską, bowiem w trakcie Parad odbywać się będą liczne konkursy, w których nagrodami będą cenne siatkarskie pamiątki i bezpłatne wejściówki na mecze Turnieju, a pytania zadawać będzie Katarzyna Dowbor .

Parady są elementem promocji Polskiej Siatkówki, Kielc, turnieju World Grand Prix oraz jesiennych Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej, które rozegrane zostaną od 25 września do 4 października br.

Patronami Parad Ligi Światowej są Polski Związek Piłki Siatkowej, Polkomtel S.A. operator Sieci Plus – Główny Sponsor Polskiej Siatkówki oraz Urząd Miasta Kielce.

Zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego wydarzenia na żywo. Lipcowo – sierpniowy weekend w Kielcach, w hali Legionów stać będzie pod znakiem walki „Złotek" o awans do turnieju finałowego World Grand Prix, a na ulicach miasta … Siatkarskich Parad.

 

 

 


źródło: inf. prasowa, lsk.net.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved