Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W AZS-ie polski trener prosto z… Dalmacji?

W AZS-ie polski trener prosto z… Dalmacji?

fot. archiwum

Za tydzień, w poniedziałek 3 sierpnia, siatkarki Pronaru Zeto Astwa zaczną przygotowania do nowego sezonu. Pytań wciąż jest bardzo wiele, wygląda na to, że przynajmniej odpowiedź na jedno z nich jest blisko: Kto będzie trenerem siatkarek?

Byłem na rozmowach w klubie. W piątek mam dać odpowiedź. Teraz mogę tylko powiedzieć, że prawdopodobnie powiem "tak". Miałem w sierpniu znów jechać do Chorwacji, ale skoro dostałem propozycję pracy w miejscu zamieszkania, chyba z niej skorzystam – mówi Albin Mojsa.

Pochodzący z Białegostoku szkoleniowiec wiele lat prowadził kluby na Bałkanach. Ostatnio pracował w chorwackiej Dalmacji z drużyną Kaszteli Split. Z tej ekipy do Pronaru przyszła już 19-letnia, utalentowana atakująca Maja Batina.

Mojsa to trener doświadczony, ale wchodzi do głębokiej wody. Drużyna wydaje się być słabsza od tej, jaką dysponował Dariusz Luks. Ze względu na ten fakt, z pracy w Białymstoku zrezygnował Alojzy Świderek. Jak udało się ustalić "Gazecie Współczesnej", w kręgu zainteresowań AZS-u pojawili się potem Grzegorz Wróbel z Gedanii Żukowo i Adam Grabowski, asystent Jerzego Matlaka w reprezentacji Polski, który odszedł z Farmutilu Piła. Wybór padł na Podlasianina.Mam nadzieję, że się nie utopię w tej głębokiej wodzie – śmieje się Mojsa. – Będzie dużo pracy, ale ja się jej nie boję, obym tylko miał kogo trenować.

W tej chwili do dyspozycji ma taką dziesiątkę zawodniczek: Magdalena Godos (rozgrywająca), Agnieszka Starzyk, Justyna Sachmacińska, Joanna Szeszko, Ilona Gierak (przyjmujące), Katarzyna Wysocka, Katarzyna Kalinowska (środkowe), Małgorzata Cieśla, Maja Batina (atakujące) i Magda Saad (libero).

Po tym jak Alena Hendzel trafiła do Leningradki St. Petersburg, a z klubu odeszła Lucie Muhlsteinova, trzeba znaleźć jeszcze środkową i rozgrywającą. Ta druga ma przyjść z Białorusi. Być może skład uzupełnią młode siatkarki: Paulina Gajewska z AWF Warszawa (rozgrywająca lub libero) oraz Małgorzata Właszczuk, utalentowana zawodniczka BTPS-u Białystok.

Autorem tekstu jest Miłosz Karbowski

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved