Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Ball Tour 2009: Przed nami turniej w Ustce

Beach Ball Tour 2009: Przed nami turniej w Ustce

fot. archiwum

W najbliższy weekend, tj. od 31 lipca do 2 sierpnia na plaży w Ustce (po lewej stronie od głównego wejście na plażę z Promenady - przy fontannie) odbędzie się trzeci turniej eliminacyjny z cyklu Beach Ball Tour 2009 Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn.

Beach Ball Tour 2009 to impreza o największej randze sportowej w Polsce, w której udział biorą najlepsi zawodnicy w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Ma ona charakter cykliczny i składa się z trzech turniejów eliminacyjnych i finału. Eliminacje w Krynicy Morskiej (17-19.07) i Ustroniu Morskim (24-26.07) już za nami, a kolejne spotkania odbędą się w terminach:

– Ustka – 31.07. – 2.08.
– Niechorze – 14-16.08. – Finał

Turnieje rozgrywane są tzw. systemem brazylijskim (podwójnych eliminacji), co oznacza, że drużyna, która przegra dwa mecze, odpada. W turnieju eliminacyjnym w piątek startują zawodnicy, którzy zgłosili wcześniej chęć udziału w siedzibie PZPS. 8 najlepszych par z piątku i 8 par rozstawionych na podstawie punktów rankingowych przyznawanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej za wyniki w poprzednich zawodach walczyć będą o punkty i miejsca na podium w Turnieju Głównym w sobotę i niedzielę.

W turnieju finałowym w Niechorzu (14-16 sierpnia) wystartują 24 pary z najlepszym dorobkiem punktów rankingowych, zebranych podczas wszystkich wcześniejszych tegorocznych turniejów eliminacyjnych.Poza zdobyciem tytułu Mistrza Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, na każdych zawodach do zdobycia są nagrody pieniężne powiększone o nagrody rzeczowe od sponsorów. Pula nagród na każdy turniej eliminacyjny wynosi 12.000 złotych, a w finale – 50.000 złotych.

Na uczestników Mistrzostw czekają niesamowite emocje i konkurencja na najwyższym krajowym poziomie. Także na kibiców, którzy odwiedzą teren zawodów czeka masa atrakcji i niespodzianek. Atmosferę i sportowy doping na trybunach podgrzewać będzie konferansjer. Na najmłodszych kibiców w specjalnie zorganizowanej strefie Energa Kids Play Corner czekać będzie boisko do siatkówki plażowej i konkurencje sportowe, w których dzieci mogą wygrać ciekawe nagrody.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved