Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Szóstka i Tomasovia przygotowują się do sezonu

II liga: Szóstka i Tomasovia przygotowują się do sezonu

fot. archiwum

W poniedziałek przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły siatkarki z Biłgoraja i Tomaszowa Lubelskiego. Szóstka zbudowała praktycznie nową drużynę, który ponownie ma przypuścić szturm na pierwszą ligę. Tomasovia z kolei liczy na "czwórkę".

Nie mieliśmy innego wyjścia. Musieliśmy zbudować drużynę praktycznie od nowa, bo większość naszych zawodniczek postanowiła spróbować szczęścia gdzie indziej. Chcieliśmy, aby zostały, ale dziewczyny wybrały studia w dużych miastach i poszły w świat. Z pierwszej szóstki zostają u nas jedynie Daria Kundera i Kira Maisiayonak – mówi trener ekipy z Biłgoraja Paweł Wrzeszcz .

O sile Szóstki w nowym sezonie stanowić mają: Sylwia Dobosz, Paula Rauch (obie ostatnio występowały w zespole z Łańcuta), Karolina Filipowicz, Patrycja Kowalska i Magdalena Mordaka (wszystkie TKST Budowlani Toruń). Na dodatek zespół wzmocniły: Magda Banecka ze Stali Mielec i 32-letnia Andżelika Niechwiej , która zajmie się również szkoleniem młodzieży. Kadrę uzupełni jeszcze 16-letnia Izabela Wszoła . Przez najbliższe trzy tygodnie drużyna będzie trenować u siebie, a 13 sierpnia wybierze się na 10-dniowy obóz do Kielnarowej koło Rzeszowa.

W Tomasovii zaszło zdecydowanie mniej zmian. Z klubem pożegnała się do tej pory jedynie Marta Machoś , która wyjechała na studia do Stanów Zjednoczonych. Ponadto warunki kontraktu z działaczami cały czas negocjuje Magdalena Bojko . Jeżeli chodzi o cele na najbliższe rozgrywki to drużyna z Tomaszowa Lubelskiego tym razem chciałaby powalczyć o coś więcej niż utrzymanie. Mówi się nawet o miejscu w pierwszej czwórce.Do 30 lipca trenujemy na własnych obiektach, a dzień później wyjeżdżamy na zgrupowanie do Jawora nad Soliną. Zabierzemy ze sobą trzy zawodniczki z zewnątrz, a po powrocie zdecydujemy czy wszystkie zostaną z nami – tłumaczy opiekun Tomasovii.

Jednym ze wzmocnień zespołu trenera Kaniewskiego być może będzie Monika Pusz z Łańcuta, do drużyny dołączy także młoda i zdolna Diana Romaszko . Nowy sezon rozpocznie się 26 września, a kluby w najbliższych dniach spodziewają się informacji, w której z czterech grup drugiej ligi zagrają. Nieoficjalnie mówi się, że Tomasovia wróci do grupy czwartej.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved