Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Złoto w Marsylii dla par Ross/Kessy i Rogers/Dalhausser

WT: Złoto w Marsylii dla par Ross/Kessy i Rogers/Dalhausser

fot. archiwum

We francuskiej Marsylii zakończył się turniej z cyklu Swatch FIVB World Tour. Wśród pań najlepsze okazały się Amerykanki - Ross i Kessy. W turnieju męskim także triumfowali reprezentanci Stanów Zjednoczonych - Rogers i Dalhausser.

Greczynki Arvaniti i Tsiartsiani dotarły w turnieju w Marsylii dosyć wysoko, gdyż w turnieju głównym rozstawione były dopiero z numerem 20. Ich rywalki natomiast startowały z numerem 3. W spotkaniu finałowym Amerykanki nie miały dużej przewagi nad przeciwniczkami, jednak w żadnym z setów nie doszło do zaciętej końcówki.

Od tego turnieju Greczynki będą trudną parą dla każdego zespołu, który się będzie z nimi mierzył w kolejnych turniejach – przyznała Kessy.Grałyśmy z nimi do tej pory trzy razy, szczęśliwie za każdym razem wygrywałyśmy.

Arvaniti/Tsiartsiani – Ross/Kessy 0:2
(16:21, 17:21)W meczu o brązowy medal triumfowały Niemki Goller i Ludwig. Nasze zachodnie sąsiadki okazały się lepsze od Brazylijek Tality i Marii Antonelli. W pierwszej partii Niemki zwyciężyły bez żadnych problemów. W drugiej partii doszło do walki na przewagi, w której lepsze były siatkarki z Niemiec.

Goller/Ludwig – Talita/Antonelli 2:0
(21:16, 23:21)

W turnieju panów najlepsi okazali się Rogers i Dalhausser, którzy wystartowali z numerem 4. Trzy "oczka" niżej rozstawieni byli Hiszpanie Herrera i Gavira. Mimo to przewaga Amerykanów była dość wyraźna. W pierwszym secie wygrali bowiem 21:8. W drugiej partii rywale zagrali nieco lepiej, jednak Rogers i Dalhausser mieli wystarczającą przewagę, aby zwyciężyć do 14.

Młodzi Hiszpanie są bardzo dobrym zespołem – przyznał po meczu Dalhausser.Wiedzieliśmy, że musimy zagrać przeciwko nim bardzo dobrze. Graliśmy od samego początku dobrze i wywieraliśmy na nich presję.

Rogers/Dalhausser – Herrera/Gavira 2:0
(21:8, 21:14)

O brązowy medal walczyły pary z Niemiec i Holandii, które w rozstawieniu dzieliło dziesięć pozycji. Na boisku różnicę widać było jedynie w pierwszej partii, w której Niemcy wygrali do 13. O wiele bardziej wyrównana walka trwała w drugim secie. Doszło do gry na przewagi, jednak także i tutaj turniejowa "jedynka" okazała się lepsza.

Brink/Reckermann – Nummerdor/Schuil 2:0
(21:13, 23:21)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved