Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Chemik Police rozpoczął przygotowania do sezonu

Chemik Police rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Po wakacyjnej przerwie siatkarki Chemika Police spotkały się dzisiaj na pierwszych zajęciach inaugurujących przygotowania do nowego sezonu. Policzanki były rewelacją drugiej rundy minionych rozgrywek i ostatecznie zakończyły je na piątym miejscu? A jak będzie teraz?

Jeżeli nie dopadnie nas kryzys finansowy, to gorzej nie będzie. Myślę, że doświadczenie, które już mają te dziewczyny pozwoli spokojnie zająć piąte miejsce, a może i lepiej – mówi trener zespołu Mariusz Bujek.Na pewno wielkim atutem tej ekipy jest zgranie, gdyż gra ona już od kilku lat praktycznie w niezmienionym składzie. Teraz też nie ma zbyt wielu zmian personalnym. Z zespołu odeszły jedynie kapitan Agata Furmanek, oraz Marta Wellna, która zdecydowała się przyjąć ofertę Sokoła Chorzów. Jedyną nową zawodniczką jest pozyskana z Częstochowy Katarzyna Graczyk. Skład jest już od wielu lat praktycznie ten sam, ale to jest drugorzędna sprawa. Myślę, że zaangażowanie i wola zwycięstwa i poza tym doświadczenie, którego nabrały przez te trzy lata grania w I lidze zaobserwuje taką stabilną formą, jaką prezentowaliśmy w drugiej rundzie poprzedniego sezonu – dodaje szkoleniowiec.

Zanim jednak zacznie się sezon przed trenerem i zawodniczkami mnóstwo pracy. Jakie są zatem plany przygotowań Chemika Police do sezonu 2009/2010? – Tydzień czasu przygotowujemy się w Policach trenując dwa razy dziennie. 3 sierpnia wyjeżdżamy na 12-dniowy obóz do Karpacza. Potem wracamy do Polic i przygotowujemy się już tutaj u nas – opowiada Mariusz Bujek. Dziś została zainaugurowana pierwsza część tych planów. Pierwszego dnia trener podzielił zawodniczki na dwie grupy. Jedna grała w plażówkę na położonych tuż przy hali boiskach, a druga pod czujnym okiem Mariusza Bujka wykonywała zalecane przez niego ćwiczenia na hali, oczywiście jeszcze bez użycia piłki. Po określonym czasie obie grupy zamieniły się miejscami. Podczas treningu dało się zauważyć naprawdę wspaniałą atmosferę. Pełno było śmiechu, rozmaitych żartów, w czym brylowała zwłaszcza rozgrywająca Joanna Pomykacz, oraz… trener, który widać, że ma naprawdę świetny kontakt ze swoimi podopiecznymi. Wszystkie ćwiczenia siatkarki starały się wykonywać jak mogły najlepiej, ale nie zawsze i nie wszystkim to wychodziło tak, jak to miało wyglądać.

Chemik Police będzie w obliczu upadku Piasta Szczecin jedyną drużyną z województwa zachodniopomorskiego grającą na zapleczu ekstraklasy. Jest więc wielce prawdopodobne, że zainteresowanie tym klubem w tej sytuacji diametralnie wzrośnie, szczególnie w obliczu ubiegłorocznego wyniku. – Wszystkie te perturbacje wokół Piasta śledziliśmy z wielką uwagą, i zażenowaniem, że tak duże miasto jak Szczecin nie może podołać I ligowemu zespołowi kobiet. Uważam, że te parę groszy urząd takiego miasta jak Szczecin na pewno by znalazł. To jest przykre, bo siatkówka w Szczecinie zawsze była. Szkoda, że już jej nie ma. A czy to przełoży się na wzrost zainteresowania naszym klubem? Jest to prawdopodobne, bo ludzie lubią siatkówkę kobiecą, bo jest atrakcyjna. Ale jak to będzie zobaczymy na pierwszym meczu – mówi Bujek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved