Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Łosiak i Kantor ze złotym medalem

ME U-18: Łosiak i Kantor ze złotym medalem

x - [stare] Bartosz Łosiak i Piotr Kantor

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zdobyli złoty medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej do lat 18. W spotkaniu finałowym Polacy pokonali siatkarzy z Chorwacji Niksę i Mate 2:0. Brąz zdobyli Estończycy Keel i Liivrand.

Polska dwójka potrzebowała niespełna trzydziestu minut by móc cieszyć się ze złotego medalu. Łosiak/Kantor byli stawiani w roli faworytów przed tym spotkaniem i nie zawiedli. W przeciągu całego turnieju najbardziej zasłużyli na najwyższy stopień podium. Przez cały turniej nasi reprezentanci przeszli jak burza. Polacy kończyli wszystkie swoje spotkania w dwóch setach.

Łosiak/Kantor – Niksa/Mate 2:0
(21:13, 21:16)

O brązowy medal zagrały pary z Rosji i Estonii. W półfinale ekipa rosyjska uległa właśnie Polakom 0:2. W spotkaniu o brąz lepsi okazali się Estończycy i w konsekwencji Rosjanie znaleźli się poza podium. – "Na zeszłych mistrzostwach Europy przegraliśmy wszystkie swoje mecze, teraz stoimy na podium, zczego bardzo się cieszymy. Zaskoczył nas zespół z Chorwacji, jednak w finale moimi głównymi faworytami byli Polacy. Oni tutaj byli najsilniejsi" – powiedział po turnieju Keel.

Bykanov/Bolgov – Keel/Liivrand 1:2
(20:22, 25:23, 7:15)

*fot. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor (CEV)

źródło: cev.lu, inf. własna