Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marko Podrascanin: Możemy wygrać ten finał, będziemy walczyć…

Marko Podrascanin: Możemy wygrać ten finał, będziemy walczyć…

fot. archiwum

- Wiem, że jesteśmy typowani do zwycięstwa w całym turnieju, ale moim zdaniem nie jesteśmy faworytami tego finału. Brazylia to naprawdę znakomity zespół, dysponujący świetnym sztabem trenerskim - mówi przed finałem Ligi Światowej Marko Podrascanin.

Belgradzki turniej finałowy tegorocznej edycji Ligi Światowej obfituje w nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Kubańczycy byli bliscy sprawienia sporej niespodzianki w spotkaniu półfinałowym z gospodarzami turnieju i tylko dzięki znakomitej grze zespołowej oraz umiejętności zachowania zimnej krwi w kluczowych momentach spotkania, Serbowie uniknęli siatkarskiej loterii w tie-breaku. Marko Podrascanin w rozmowie ze „Strefą Siatkówki" stwierdził, że mimo wszystko, jego zespół nie jest faworytem do wygranej w całym cyklu rozgrywek, ale możemy spodziewać się prawdziwej walki w finale.

Sporym zaskoczeniem była bardzo dobra dyspozycja ekipy Kuby w sobotnim spotkaniu. Niewiele brakowało, a doszłoby do piątego seta…

Marko Podrascanin:Rozpoczęliśmy to spotkanie naprawdę źle, ale udało nam się wrócić do gry. Zagraliśmy naprawdę źle w pierwszym secie, ale dzięki naszej dobrej zagrywce i naprawdę dobrej postawie w bloku udało nam się powrócić do naszego rytmu gry. W trakcie kolejnych trzech setów pokazaliśmy, na co nas stać. Myślę, że przed nasza publicznością zaprezentujemy się naprawdę bardzo dobrze w jutrzejszym finale i powalczymy o zwycięstwo.Znakomicie spisywaliście się we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Co twoim zdaniem przesądziło o pokonaniu bardzo dobrze grającej Kuby?

Po pierwsze zmieniliśmy nasz serwis, ponieważ zaczęliśmy ten mecz naprawdę słabo w zagrywce, a potem zaczęliśmy serwować flopem i dzięki temu udało nam się przełamać opór Kuby i pokonać naszych przeciwników.

Czujecie się faworytami niedzielnego finału? Z meczu na mecz gracie coraz lepiej a przed nami finał…

Wiem, że jesteśmy typowani do zwycięstwa w całym turnieju, ale moim zdaniem nie jesteśmy faworytami tego finału. Brazylia to naprawdę znakomity zespół, dysponujący świetnym sztabem trenerskim. Z drugiej strony bardzo chcielibyśmy powalczyć o zwycięstwo w Lidze Światowej. Możemy wygrać ten finał, będziemy walczyć…

z Belgradu dla Strefy Siatkówki – Ewa Staszewska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved