Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa: Trzecie miejsce Rosjan

Liga Światowa: Trzecie miejsce Rosjan

Aleksiej Kuleszow (Rosja)

Reprezentacja Rosji pokonała bez straty seta zespół narodowy Kuby w pojedynku o trzecie miejsce w Lidze Światowej. Kubańczycy poza drugim setem nie stawili swoim rywalom większego oporu i tym samym zajęli czwarte miejsce.

Kubańczycy rozpoczęli pierwszego seta dosyć nerwowo, co doskonale wykorzystali Rosjanie, wychodząc na prowadzenie 5:2. Na I przerwie technicznej przewaga Sbornej była o „oczko" większa. Chcąc ustabilizować sytuację trener Blackwood poprosił o czas. Kubańczycy nie byli już jednak w stanie zminimalizować strat. Podczas II przerwy technicznej przegrywali 10:16 i od tego stanu do końca seta zdobyli jedynie dwa punkty.

Ekipa kubańska odnalazła jednak swój rytm gry. W drugiej partii szybko wyszła na prowadzenie 5:2, zaś podczas I przerwy technicznej mieli przewagę dwóch punktów. Rosjanom udało się odrobić straty i przez dłuży czas toczyła się walka punkt za punkt. W końcówce Kuba miała jednopunktowe prowadzenie (23:22), którego jednak nie wykorzystała. W walce na przewagi lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali 26:24.

Początek trzeciej partii należał do ekipy kubańskiej, która prowadziła, choć nieznacznie. Po I przerwie technicznej Rosjanie wyrównali, a następnie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Podczas II przerwy technicznej Sborna miała trzy punkty przewagi, którą w kolejnych akcjach powiększała. Trzecią partię Rosjanie wygrali do 16 i mogli świętować brązowy medal Ligi Światowej 2009.

Rosja – Kuba 3:0

(25:13, 26:24, 25:16)

Kuba: Leon, Leal, Camejo, Cepeda, Simon, Hierrezuelo, Gutierrez (libero), Sanchez
Rosja: Wołkow, Tietiuchin, Grankin, Kazakow, Werbow (libero), Bierieżko, Michajłow