Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > III Turniej XIII cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi

III Turniej XIII cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi

Łódź

25 lipca na Janowie rozegrany został III Turniej XIII cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej, których organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej wraz Ogniskiem TKKF Dzikusy przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W zawodach wystartowało 26 par, co biorąc pod uwagę okres wakacyjny jest liczbą imponującą (w latach ubiegłych w tym okresie startowało 8 – 12 par). W turnieju po raz kolejny wystąpiły zarówno łódzkie drużyny, jak i zespoły z Warszawy i Radomia.

Doskonale zaprezentował się Jakub Chojecki – ubiegłoroczny zwycięzca i tegoroczny lider rankingu, który udowodnił, że w dalszym ciągu jest w doskonałej formie, a 126 punktów przewagi nad następnymi zawodnikami nie jest przypadkiem.

Zwycięzcami III turnieju została łódzka para Jakub Chojecki i Sebastian Lisiecki, która w finale pokonała 2:0 warszawską drużynę Filip Lipowski i Paweł Zackiewicz. W meczu o III miejsce łódzka para Krzysztof Kłaczek i Adam Chrobot pokonała 2:0 radomski duet Bartłomiej Kiernoz i Bartłomiej Koryciński.

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali i przeprowadzili kolejny żartobliwy konkurs. Przypomnijmy, że podczas pierwszych zawodów nagrodzili najstarszego i najmłodszego uczestnika, podczas drugiego najdalej i najbliżej mieszkającego zawodnika, a podczas ostatniego najniższego (177 cm) i najwyższego (202 cm) siatkarza turnieju.

Rozegrane w sobotę zawody były ostatnimi eliminacjami. Przed nami już tylko Turniej Finałowy, który odbędzie się 05.09.2009.