Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Ball Tour: Kolejny dzień zmagań w Ustroniu Morskim

Beach Ball Tour: Kolejny dzień zmagań w Ustroniu Morskim

fot. archiwum

Kolejny dzień drugiego eliminacyjnego turnieju MP w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, rozgrywany na plaży w okolicach Koszalina, wyłonił dwie pierwsze pary półfinalistów. Zgodnie z oczekiwaniami do dalszej gry awansowali m.in. Grzegorz Klimek i Rafał Szternel.

W sobotę na plaży w Ustroniu spotkały się pary, które w ubiegłym sezonie zagrały ze sobą w wielkim finale, w meczu bezpośrednio decydującym o tytule Mistrza Polski. Tym razem Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali Lisieckiego i Witczaka 2:0 (21:19, 21:15). – Sam turniej finałowy jest zupełnie innym turniejem – tłumaczył po tym spotkaniu Damian Lisiecki.To jest inna stawka, inna psychologia, inna gra zupełnie. To spotkanie można co prawda traktować jako mały rewanż, ale to do końca nie odzwierciedla naszej dyspozycji, ich dyspozycji i wyniku – dodał zawodnik. To zwycięstwo nad teamem grającym pod patronatem Parkietu Hajnówka, ZAKSA, MOSiR Kędzierzyn Koźle już wczoraj zapewniło parze Fijałek/Prudel udział w niedzielnych półfinałach.

Takiego komfortu nie poczuli jeszcze Marcin Nowak i Emil Siewiorek, finaliści turnieju sprzed tygodnia. – Popełniliśmy zbyt dużo błędów w zagrywce. Mieliśmy na lepszej stronie wykorzystywać atut naszej mocnej zagrywki, a popsuliśmy ich więcej niż przeciwnik. Można powiedzieć, że oni nie robili punktów z własnej gry, tylko my im je oddawaliśmy – przyczyny porażki tłumaczył Emil Siewiorek. Nowak/Siewiorek przegrali po tie-breaku swój ostatni sobotni mecz z najwyżej notowaną obecnie parą w Polsce – Grzegorzem Klimkiem i Rafałem Szternelem.

W Krynicy Morskiej para Nowak/Siewiorek musiała wycofać się z meczu finałowego z powodu kontuzji. – To było naciągnięcie mięśnia uda – wyjaśnił Emil Siewiorek. – Cały tydzień pracowałem z masażystą i teraz jest już wszystko w porządku. Wtedy to było przeciążenia pogodowe. W Krynicy pogoda była strasznie zmienna – w sobotę było około 30 stopni, a w niedzielę niecałe 15. Do tego szliśmy od tyłu (po pierwszym przegranym meczu w systemie brazylijskim – przyp. red.), zagraliśmy sześć meczy, z czego aż cztery tie-breaki i myślę, że to było przyczyną tego naciągnięcia – opowiadał o poprzednim turnieju zawodnik.W niedzielę, o szansę gry w półfinale powalczyć będą musieli jeszcze Michał Krymarys / Krzysztof Orman oraz Tomasz Sińczak i Rafał Matusiak.

Podczas finałowych spotkań organizatorzy przygotowali dla kibiców dodatkowe atrakcje oraz nagrody. – Około godziny 13:00 „z nieba" zostanie zrzucona piłka do siatkówki plażowej – zachęcają kibiców organizatorzy imprezy.

Mecze półfinałowe rozpoczynają się około godziny 11:00. Po ich zakończeniu rozegrany zostanie mecz o 3. miejsce. Finał zawodów zaplanowany został po godzinie 13:00.

Pula nagród turnieju w Ustroniu Morskim wynosi 12.000 PLN. Oprócz nagród finansowych, zawodnicy walczą o rankingowe punkty i szansę wystąpienia w wielkim finale w Niechorzu.

*fot. Beach Ball Tour Ustronie Morskie (siatka.org)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved