Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Polki na trzynastym miejscu

MŚ juniorek: Polki na trzynastym miejscu

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorek 2009

W ostatnim meczu na MiBoonyuen strzostwach Świata juniorek rozgrywanych w Meksyku Polki wygrały z reprezentacją Tajlandii 3:0. Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwone zostały sklasyfikowane na trzynastym miejscu.

Spotkanie o 13. miejsce rozpoczęło się od prowadzenia ekipy Tajlandii. Rywalki biało-czerwonych podczas I przerwy technicznej miały przewagę 8:5, jednak później wszyscy obserwowali jak podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego odrabiają straty i wychodzą na prowadzenie. Bardzo dobrze w tym secie spisywały się Kaliszuk i Pelc.

W drugim secie, po atakach Suksomklin i Keawbundit, Tajlandki wyszły na prowadzenie 8:7. Przed II przerwą techniczną zwiększyły przewagę do dwóch punktów. Dzięki atakom Mai Tokarskiej Polkom udało się obrócić wynik na swoją stronę (17:16). Biało-czerwone grały konsekwentnie, powiększają przewagę do stanu 21:18, a ostatecznie zwyciężyły do 22.

Początek trzeciej partii był dość wyrównany. Podczas I przerwy technicznej, po ataku Brydy, Polki prowadziły 8:7. W ekipie z Tajlandii dobrze grała Keawbundit, która doprowadziła do stanu 10:9 dla swojego zespołu. Wystarczyły jednak trzy ataki Tokarskiej, a później Brydy, aby Polki wróciły na prowadzenie (16:13). Biało-czerwone utrzymywały przewagę, a ostatni punkt w meczu zdobyła Pelc.

Polska-Tajlandia 3:0
(25:22, 25:22, 25:18)

Polska: Lisiecka (3), Kaliszuk (8), Bryda (13), Pelc (17), Wołosz (6), Tokarska (17), Śliwa (libero) oraz Martałek i Bulbak

Tajlandia: Suksomkli (11), Keawbundi (14), Ketsano, Boonyuen (5), Thongsai-or (5), Phomla (2), Phairoj (libero) oraz Sanitklang (1), Lasungnern (1) i Ponleka