Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Milos Nikić: Zrobimy wszystko, aby awansować do ścisłego finału

Milos Nikić: Zrobimy wszystko, aby awansować do ścisłego finału

fot. archiwum

Dzięki zwycięstwu w meczu z Rosją, Serbia  weszła do półfinału Final Six Ligi Światowej i uniknęła walki o ścisły finał z Brazylią. Niesieni dopingiem gospodarze grali koncertowo. Jednym z ich bohaterów był Milos Nikić, z którym po meczu rozmawiała Strefa Siatkówki.

Pokonując Rosję praktycznie zapewniliście sobie już udział w finale. Jesteście zdecydowanym faworytem waszego meczu półfinałowego…

Milos Nikić
Z mojego punktu widzenia nasz udział w ścisłym finale wcale nie jest taki oczywisty… Kuba to naprawdę dobry, młody zespół. Kubańczycy nie grają jeszcze na poziomie Brazylii, ale to jeden z najlepszych zespołów w gronie finalistów tegorocznej edycji Ligi Światowej. Przed nami jutro naprawdę ciężkie spotkanie i musimy zaprezentować się na miarę naszych możliwości, tak jak udało się to nam dzisiaj czy w spotkaniu z zespołem Stanów Zjednoczonych. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pokonać naszych rywali i awansować do ścisłego finału.

Jestem pod wrażeniem atmosfery panującej na hali. Dodatkowo jesteście w gronie faworytów do zwycięstwa nie tylko zdaniem dziennikarzy, ale nawet waszych przeciwników. Czy w związku z tym odczuwacie presję bycia faworytem?– Z pewnością nie gramy pod presją. Naszym zdaniem nie jesteśmy tutaj najlepszych zespołem, na bardzo zbliżonym poziomie grają trzy, może cztery zespoły… Pomiędzy uczestnikami tego turnieju są minimalne różnice i na pewno trochę siatkarskiego szczęścia może się przydać. O zwycięstwie mogą przesądzić detale i ten zespół, który popełni mniej błędów, będzie zwycięzcą.

Wasza publiczność daje z siebie wszystko, aby dodać wam skrzydeł. Czy myślisz, że jesteście w stanie zagrać jeszcze lepiej, – tak, jak  tego oczekują wasi kibice?

Moim zdaniem jutro nasza gra będzie jeszcze lepsza. Możemy liczyć na wsparcie naszej publiczności a sami poprawiamy swoją grę z meczu na mecz.

Rozmawiała Ewa Staszewska (Strefa Siatkówki)

*fot. Milos Nikić (FIVB)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved