Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Polki żegnają się z turniejem

ME U-18: Polki żegnają się z turniejem

Patrycja Giemza i Martyna Kozińska

Naszej żeńskiej drużynie na mistrzostwach Europy do lat 18 nie udało się niestety zostać w turnieju.  Wczoraj para  Płudowska/Kędzior nie zdołała wyjść z grupy,  zaś dzisiaj druga dziewczęca ekipa - Giemza/Kozińska przegrały z Rosjankami Bogdanową/Karapiszenko.

Ciekawym jest, że przedwczoraj w grupie miał miejsce identyczny pojedynek. Wtedy górą były Polki. Niestety, dziś musiały uznać wyższość swoich wschodnich rywalek. Polki zagrały lepiej w drugim secie, w którym uległy rywalkom do 19. Pierwszą partie przegrały jednak łatwo do 14, a cały mecz trwał tylko 33 minuty.  Ostatecznie polska para Giemza/Kozińska została sklasyfikowana w mistrzostwach Europy w grupie czterech zespołów, na miejscach 9-12. Warto wspomnieć, że rosyjska para w tamtym roku zajęła 4. miejsce.

Bogdanova/Karapiszenko RUS [22] – Giemza/Kozińska POL [3] 2-0
(21-14, 21-19)   33 min

W turnieju mistrzowskim wciąż walczą nasze pary chłopięce. Lewicki i Pełka walczą dzisiaj o pozostanie w turnieju ze słowacką parą Cimaza/Halanda . W lepszej sytuacji są Bartosz Łosiak i Piotr Kantor , którzy do tej pory idą przez turniej jak burza i dostali się już do ćwierćfinału.

*fot. Patrycja Giemza i Martyna Kozińska (FIVB)