Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Łosiak i Kantor w ćwierćfinale, trzy pary jeszcze w turnieju

ME U-18: Łosiak i Kantor w ćwierćfinale, trzy pary jeszcze w turnieju

Bartosz Łosiak

Aż trzy z czterech polskich par mają jeszcze szansę na medale w ME do lat 18 rozgrywanych w portugalskim Espinho. Najbliżej celu są Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy w sobotę walczyć będą o awans do półfinału. Walczą jeszcze Lewicki/Pełka oraz Giemza/Kozińska.

Z kompletem zwycięstw zakończyły rozgrywki grupowe nasze dwie najlepsze pary. Zarówno Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, jak i Patrycja Giemza i Martyna Kozińska wygrali wszystkie swoje mecze i pewnie awansowali do kolejnej fazy mistrzostw. Tylko jedną wygraną na swoim koncie mieli Bartosz Lewicki i Paweł Pełka, ale wystarczyło to do awansu z trzeciego miejsca w grupie. Równiez trzecie miejsce zajęły Natalia Płodowska i Marzena Kędzior, ale w ich przypadku było to za mało i nasz duet pożegnał się już z mistrzostwami.

W pierwszej rundzie rozgrywanego systemem brazylijskim turnieju los skojarzył ze sobą nasze pary. W bratobójczym pojedynku dużo lepsi okazali się Łosiak i Kantor, którzy rozbili swoich kolegów w szybkich dwóch setach. W drugiej rundzie Łosiak i Kantor trafili na rosyjską parę Bykanow/Bołgow, którą także odprawili szybko 2:0. Teraz naszych siatkarzy czeka w sobotę walka o półfinał z Chorwatami Niksa/Mate. Lewicki i Pełka walczyć będą o pozostanie w turnieju, a ich przeciwnikami będą Cimaza/Halanda ze Słowacji.

Patrycja Giemza i Marzena Kozińska słabo rozpoczęły pierwszy mecz w turnieju brazylijskim, przegrywając pierwszego seta z Czeszkami Galova/Vlkova. Drugiego seta jednak nasze zawodniczki wygrały i również w tie-breaku okazały się lepsze od swoich rywalek. W drugie rundzie Polki jednak niespodziewanie uległy cypryjskiemu duetowi Constantinou/Angelopoulou. Teraz w sobotę około południa czeka je walka o pozostanie w turnieju.