Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Freya Aelbrecht: Nie jesteśmy potęgą w siatkówce

Freya Aelbrecht: Nie jesteśmy potęgą w siatkówce

fot. archiwum

Ma zaledwie dziewiętnaście lat, a już reprezentuje swój kraj w zawodach najwyższej rangi.  O kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, polskich kibicach oraz nadziejach  związanych z Mistrzostwami Europy opowiedziała Strefie Siatkówki Freya Aelbrecht- zawodniczka Belgii.

Jak ocenisz swoją grę oraz postawę Twojej reprezentacji w turnieju kwalifikacyjnym w Rzeszowie?

– Szkoda tego pierwszego meczu z Polską, gdzie byłyśmy o krok o zwycięstwa. Przed turniejem nikt na nas nie stawiał, a tu już na początek mogłyśmy sprawić niezłą sensację. Spotkanie z Turcją było naszym najgorszym meczem. Nie wychodziło praktycznie nic i w rezultacie poległyśmy w trzech setach. Natomiast mecz z Francją był naszym ostatnim występem przed rzeszowską publicznością. My naprawdę chciałyśmy wygrać i udało nam się to choć był to mecz praktycznie o nic. Zagrałyśmy dobre spotkanie z wyjątkiem trzeciego seta i myślę, że zaprezentowałyśmy się tu nienajgorzej.

Czy uważasz, że organizacja turnieju była na wysokim poziomie? Podoba Wam się w Rzeszowie?– Tak, oczywiście. Czułyśmy się tu świetnie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, ludzie byli bardzo przyjaźnie nastawieni, a w dodatku grałyśmy w hali przy fantastycznych kibicach. Jak wiemy ranga turnieju była bardzo wysoka, atrakcyjna dla wszystkich. W Belgii niestety nie ma takiego zainteresowania siatkówką. Mam dopiero 19 lat i bardzo się cieszę, że mogłam tutaj być, grać dla tych ludzi i w takim turnieju.

Teraz czas na Mistrzostwa Europy. Jakie są wasze oczekiwania i jak będziecie się przygotowywać do tego turnieju?

– Oczywiście zaczynamy wspólne treningi w 20-osobowej grupie. Potem zostanie najlepsza dwunastka. Chcemy jak najlepiej przygotować się do tych Mistrzostw, tym bardziej, że ostatnie w 2007 roku były rozgrywane w Belgii i zajęłyśmy tam dobre, 7-me miejsce. Cieszymy się, że możemy wystąpić na tego typu imprezie drugi raz z rzędu i zrobimy wszystko, aby dobrze się zaprezentować.

Mówiłaś, że w Belgii nie ma wielkiego zainteresowania siatkówką. Czy zatem są odpowiednie środki na szkolenie młodzieży czy choćby udział w różnego typu imprezach.

– Ciężko powiedzieć. Niestety nie jesteśmy potęgą w tym sporcie, a wiadomo kiedy nie ma sukcesów trudno o sponsorów. W naszym przypadku jest tak, że większość pieniędzy idzie na siatkówkę w wykonaniu męskim. Jednak my koncentrujemy się na graniu.

Dziękujemy bardzo i do zobaczenia w Polsce na Mistrzostwach Europy.

*Rozmawiali: Małgorzata Michno, Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved