Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bruno Rezende: Odpocząć i wejść we właściwy rytm gry

Bruno Rezende: Odpocząć i wejść we właściwy rytm gry

fot. archiwum

Zgodnie z przewidywaniami, rozegrany wczoraj mecz Brazylii z Argentyną zakończyła pewną wygraną ekipa canarinhos. Ale rywali docenił rozgrywający zespołu Brazylii, Bruno Rezende, który w rozmowie ze „Strefą Siatkówki" z uznaniem wypowiedział się o ich grze.

Argentyńczycy, mimo niekorzystnego dla siebie rezultatu, okazali się naprawdę wymagającymi rywalami. Dzięki powodzeniu w kontrach oraz znakomitej grze w defensywie, udało im się zaprezentować wysokie umiejętności techniczne i świetną grę taktyczną.

Wygraliście dzisiaj w trzech setach, ale wydawało się, że momentami Argentyna stawiała znaczny opór waszej reprezentacji…

Bruno Rezende
Argentyna grała bardzo dobrze w fazie grupowej rozgrywek Ligi Światowej. Nasi przeciwnicy pokonali takie zespoły jak Serbia, Francja, Korea. Argentyna dysponuje młodym, ale bardzo dobrym, bardzo utalentowanym zespołem. W tej ekipie jest wielu znakomitych zawodników, Argentyńczycy świetnie spisują się w defensywie. Musieliśmy poświęcić sporo uwagi i skoncentrować się, aby pokonać naszych rywali. Udało nam się zagrać dziś bardzo dobry mecz i wykonać krok naprzód… w kierunku zwycięstwa w turniejuW zależności od rezultatu drugiego dzisiejszego spotkania, w półfinale spotkacie się albo z drużyną gospodarzy, albo z Rosją.

Moim zdaniem w półfinale wezmą udział dwa niezwykle mocne zespoły, Serbia i Rosja… My nie mamy wyboru, musimy po prostu zagrać przeciwko drużynie, z którą przyjdzie nam walczyć o wejście do ścisłego finału rozgrywek. Musimy szczegółowo przeanalizować grę tej ekipy, z którą będziemy grać w półfinale, ponieważ to będzie bardzo trudne spotkanie.

Jak podoba ci się atmosfera panująca na hali? Myślisz, że Serbii gra się łatwiej dzięki takiemu wsparciu od fanów?

To trudne grać przy dopingu wielotysięcznego tłumu, który nie wspiera twojej drużyny, ale byliśmy w podobnej sytuacji grając przeciwko Polsce, więc myślę, że przyzwyczailiśmy się już do takiej sytuacji. Po prostu musimy grać swoje.

Gdyby wybór rywala półfinałowego zależał od ciebie, wolałbyś stanąć naprzeciwko Serbii czy Rosji?

Nie mamy wyboru. Po prostu musimy ułożyć grę po naszej myśli, żeby być w ścisłym finale. Jednym z naszych celów jest wywalczenie tego trofeum, na czym nam bardzo zależy…

Czy zostaniecie teraz na hali, żeby obejrzeć grę waszych jutrzejszych przeciwników?

– Nie będziemy fizycznie na hali, ale myślę że obejrzymy to spotkanie w telewizji. Musimy przyjrzeć się mocnym stronom naszych rywali i zastanowić się, jak ich zatrzymać.

Za zaledwie kilkanaście godzin przed wami bardzo ważny mecz. Jak się do niego będziecie przygotowywać?

Po prostu musimy się teraz zrelaksować, musimy trochę odpocząć i poświęcić jeszcze trochę czasu na analizę gry przeciwników. Nie musimy już teraz koncentrować się na treningu. Ważne jest, aby odpocząć i dobrze wejść jutro w rytm gry.

Dziękuję za rozmowę.

 

* Rozmawiała Ewa Staszewska (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved