Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Silni sparingpartnerzy Jadaru

Silni sparingpartnerzy Jadaru

fot. archiwum

Siatkarze Jadaru Radom od kilku dni przygotowują się do nowego sezonu gry w ekstraklasie. Tymczasem wiadomo, że zanim nastąpi inauguracja Plus Ligi podopiecznych trenera Jana Sucha czeka seria gier kontrolnych

Przez dwa tygodnie, aż do końca lipca bazą "jadarowców" będą radomskie obiekty. Ośrodek nad zalewem na Borkach oraz hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza – głównie w tych miejscach gracze budują siłę i wytrzymałość oraz doskonalą elementy techniczne. Podczas najbliższego weekendu ekipa Jadaru dostanie wolne, natomiast od poniedziałku w ciągu kolejnych pięciu dni zespół zaliczy aż osiem jednostek treningowych. W sumie w terenie, na parkiecie MOSiR-u, a także siłowni, siatkarze spędzą blisko 20. godzin zajęć. Mocne "ładowanie akumulatorów" – jak popularnie nazywa się okres wzmożonego treningu – ma przygotować drużynę trenera Sucha na jeszcze większy wysiłek, który czeka radomian podczas pierwszego przedsezonowego zgrupowania w Zakopanem.
Na pewno nie będziemy marnować czasu w górach. Zaplanowaliśmy m.in. piesze wejścia na Kasprowy Wierch – informował trener Such.

Pierwsze sprawdziany z udziałem zawodników Jadaru zaplanowano podczas międzynarodowego turnieju na Słowacji. W dniach 29-30 sierpnia radomski przedstawiciel w siatkarskiej elicie w kraju zagra w imprezie organizowanej przez słowacki klub VK Chemes Humenne. Poza gospodarzami i ekipą z Radomia w turnieju powalczą jeszcze dwa klubowe zespoły, z Węgier i Czech.

Z kolei następny obóz przygotowawczy Jadaru (10-18 września) odbędzie się w Kielnarowej koło Rzeszowa. Jednym z punktów zgrupowania będzie pokazowy mecz z wicemistrzami Polski – Asseco Resovią Rzeszów. Zaraz po zakończeniu obozu radomianie przeniosą się do Krosna, gdzie zagrają w kolejnym turnieju. Na sparingi do Krosna zawitają m.in. mistrzowie Polski – Skra Bełchatów, ZAK SA Kędzierzyn-Koźle i Resovia. Pięć dni później radomskich siatkarzy czekają następne sprawdziany. Tym razem powalczą w Zdzieszowicach, gdzie dwudniową imprezę organizować będzie ZAKSA,  a rywalami będą m.in. brązowi medaliści z ubiegłego sezonu – ekipa Jastrzębskiego Węgla i niemiecki zespół SCC Berlin.Na zakończenie okresu przygotowawczego drużyna trenera Sucha zaprezentuje się własnej publiczności. Tydzień przed startem Plus Ligi (2. października) Jadar będzie gospodarzem turnieju, w którym obok radomian rywalizować będzie Osram AZS Politechnika Warszawska oraz beniaminek ekstraklasy – Siatkarz Wieluń.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved