Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > FIVB zawiesiło Rileya Salmona oraz Danielę Lanner Mapeli

FIVB zawiesiło Rileya Salmona oraz Danielę Lanner Mapeli

fot. FIVB

Władze Światowej Federacji Siatkówki zawiesiły Amerykanina Rileya Salmona oraz Brazylijkę Danielę Lanner Mapeli za naruszenie zasad antydopingowych.  FIVB zapowiedziało, że każde  naruszenie będzie traktowane bardzo poważnie.

Daniela Lanner Mapeli została zawieszona na trzy miesiące. W jej przypadku naruszenie zasad antydopingowych dotyczyło zażywania leku przeciwgrypowego Gripefago C, który zawiera niedozwolony środek isometheptene, podczas Final Four Pucharu CEV w marcu 2009 roku. Okres zawieszenia rozpoczął się 22 lipca 2009 roku.

Z kolei amerykański przyjmujący Riley Salmon został zawieszony na cztery miesiące. Zawodnik regularnie przyjmował, dozwolony przez komisję antydopingowową, Avapro. Okazało się jednak, że stosował także zamiennik tego leku – Avalide, który zawiera zakazany składnik hydrochlorothiazide. Wyszło to na jaw podczas rutynowego testu, przeprowadzonego 5 kwietnia 2009 roku. Salmona zawieszenie obejmuje od 27 maja 2009 roku.

W komentarzu do tej sytuacji Prezydent Komisji Medycznej FIVB Roald Bahr powiedział, że każde naruszenie zasad antydopingowych będzie traktowane bardzo poważnie. Zaznaczył także, że zarówno Daniela Lanner Mapeli, jak i Riley Salmon nie zażywali zakazanych środków świadomie.źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved