Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > W Espinho startują Mistrzostwa Europy U-18

W Espinho startują Mistrzostwa Europy U-18

fot. archiwum

Już dziś rano w portugalskim Espinho rozpoczną się młodzieżowe mistrzostwa Europy do lat 18. Do siatkarskiego kurortu na Półwyspie Iberyjskim pojechały również polskie pary, dwie męskie i dwie żeńskie. Wszyscy liczą na ich sukces.

Wśród dziewcząt z Polski wystąpią pary Martyna Kozińska /Patrycja Giemza oraz Marzena Kędzior /Natalia Płodowska. Ich trenerką jest znana siatkarka, Magdalena Michoń-Szczytowicz. To właśnie pod jej okiem młode siatkarki przez cały rok (również pod balonem) przygotowywały się właśnie do tej imprezy. Dziś Polki grały mecze sparingowe z drużynami z Austrii, Chorwacji i Portugalii. – Wszystko wkazuje na to, że forma jest dobra – podsumowała Magda Michoń- Szczytowicz.

W Espinho siatkarek nie rozpieszcza pogoda. – Jest ciepło, ale wiele silny wiatr – relacjonuje Michoń – Szczytowicz. – Wiadomo, że siatkówka plażowa częściowo zależy również od warunków pogodowych – mówi. Liczymy na to, że pogoda będzie sprzyjać naszym zawodniczkom.

Natomiast wśród chlopców będą grali nasi kadrowicze: Piotrek Kantor /Bartosz Łosiak oraz Bartosz Lewicki i Paweł Pełka. Całą czwórką opiekuje się trener Andrzej Piotrowski. Podobnie jak dziewczyny, zawodnicy długo przygotowywali się pod jego okiem do tych zawodów. I to właśnie nasi chłopcy typowani są do kandydatów na złoty medal w tej imprezie.Wczoraj o godzinie 19 odbyło się spotkanie wraz z losowaniem. A dziś zaczyna się faza grupowa turnieju. Turniej liczy sześć grup po cztery zespołu. Dwa najlepsze wyjdą z grupy. Dodatkowo awansują cztery zespoły z trzeciego miejsca z najlepszymi statystykami.

Strefa Siatkówki na bieżąco będzie informować o wynikach i poczynaniach naszych par. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszym młodym plażowiczkom i plażowiczom!

*Rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved