Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Olimpiada Młodzieży: Polacy zagrają w finale

Olimpiada Młodzieży: Polacy zagrają w finale

x - [stare] Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2009

Reprezentacja Polski kadetów pokonała dzisiaj w ćwierćfinale reprezentację Finlandii 3:0 i zagra jutro o złoty medal Olimpiady Młodzieży. W finale rywalem naszych siatkarzy będzie Serbia, która pokonała drużynę Niemiec  3:0.

Reprezentanci Finlandii zaczęli półfinałowe spotkanie bardzo ambitnie. Starali się, by wypaść jak najlepiej przed własną publicznością. Nie udało im się jednak nawiązać z polskimi siatkarzami wyrównanej walki i musieli pogodzić się z porażką do 21 w pierwszym secie. Polacy bardzo dobrze radzili sobie w ataku, rywale nie mieli pomysłu na to, w jaki sposób ich zatrzymać. W drugiej partii zagrali jeszcze gorzej i musieli pogodzić się z porażką do 19. Trzeci set należał już całkowicie do podopiecznych trenera Grzegorza Rysia. Polacy bardzo dobrze radzili sobie w polu zagrywki, skutecznie odrzucając rywali od siatki. W efekcie wygrali 25:15, a całe spotkanie 3:0.

Autorką relacji jest Natalia Lasoń, reprezentacja.net

Polska – Finlandia 3:0

(25:21, 25:19, 25:15)

W drugim rozgrywanym dzisiaj półfinale Serbowie łatwo rozprawili się z Niemcami. Drużyna z Bałkanów dobrze spisywała się przez cały turniej, przegrywając tylko jedno spotkanie (z Finlandią) , a resztę wygrywając bez straty seta.

Niemcy – Serbia 0:3

(23:25, 20:25, 22:25)

źródło: inf. własna, reprezentacja.net