Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Odeszły gwiazdy, ale Piła wciąż może być mocna

Odeszły gwiazdy, ale Piła wciąż może być mocna

PTPS Piła
fot. archiwum

Siatkarki PTPS Piła, za kilka dni rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. W drużynie zaszły spore zmiany, ale nowy trener Wojciech Lalek, zapewnia, że ekipa z grodu Staszica nie stanie się z dnia na dzień ubogim krewnym PlusLigi Kobiet. 

Skompletowaliśmy niezły skład, powiedziałbym, że nawet lepszy od naszych możliwości finansowych. Z drugiej strony nie można przejść obojętnie obok tego, co się stało. Odeszły cztery gwiazdy, czyli Milena Sadurek, Alena Hendzel, Agnieszka Bednarek i Michela Teixeira. Na pewno będzie ich brakować, ale następczynie są w stanie bić się nawet o pierwszą czwórkę – przyznał były trener AZS AWF Poznań.

Już w trakcie poprzedniego sezonu mówiło się, że selekcjoner Jerzy Matlak, podtrzyma więź z byłym klubem w postaci licznych konsutlacji z działaczami i nowym sztabem szkoleniowym. Poprzednie ustalenia straciły jednak na aktualności, bo obie strony inaczej widziały zasady współpracy. W dodatku w międzyczasie z pracy w pilskim klubie zrezygnował asystent Lalka, Adam Grabowski, który pomaga Matlakowi w prowadzeniu kadry.

Żałuję, że nie będę współpracował z Adamem, ale na jego decyzję nie miałem wpływu. Pozostajemy w dobrych stosunkach, ale wiadomo, że funkcjonujemy już w innych realiach. Moim asystentem został Piotr Matela, który w Pile będzie też występował w roli statystyka zespołu – podkreślił Lalek.Autorem tekstu jest Radosław Patroniak – Głos Wielkopolski

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ORLEN Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved