Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Dobre złego początki – 2:3 z Czeszkami

MŚ juniorek: Dobre złego początki – 2:3 z Czeszkami

x - [stare] Mistrzostwa świata juniorek 2009

Reprezentacja Polski juniorek przegrała 2:3 z Czeszkami i zagra o miejsca 13-16 w mistrzostwach świata. Polki prowadziły już 2:0, jednak później losy meczu odwróciły się i skończyło się kolejną porażką. W sobotę nasze siatkarki grają ponownie z Kenią.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły pojedynek z Czeszkami. Dobrze funkcjonujący blok w dużej mierze przyczynił się do wyjścia biało-czerwonych na prowadzenie. Podczas I przerwy technicznej było 8:6, jednak bardzo szybko podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego powiększyły przewagę do stanu 16:9. Aż sześć punktów blokiem zdobyła od początku seta Maja Tokarska. Dobrze grała także Katarzyna Bryda. Polska ekipa zwyciężyła 25:20.

Na początku drugiej partii polskie juniorki popełniły kilka błędów, co pozwoliło Czeszkom zdobyć prowadzenie 4:1. Przed I przerwą techniczną, dzięki atakom Tamary Kaliszuk, Polki zmniejszyły straty do dwóch punktów, co było początkiem dobrej passy. Biało-czerwone doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na prowadzenie 16:13. Czeszki jednak nie odpuściły, a dzięki dobrej grze Vanzurovej, udało im się ponownie zdobyć przewagę (20:19). Szczęśliwie dla Polek prowadzenie rywalek nie było duże. Ataki Tokarskiej i Kaliszuk oraz blok Wołosz doprowadziły do piłki setowej, zaś ostatni punkt zdobyła Bryda i Polki zwyciężyły 25:23.

Świetnie na początku trzeciego seta spisywała się Tamara Kaliszuk, po której ataku Polki zeszły na I przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:5. Czeszki jednak szybko udowodniły, że nie zamierzają się poddawać. Mocne uderzenia Vanzurowej, a także błędy po stronie polskiej ekipy sprawiły, że podczas II przerwy technicznej Czeszki prowadziły 16:13. Do końca partii biało-czerwone zdobyły tylko cztery punkty, zaś rywalki pod wodzą Vanzurowej zwyciężyły 25:17.

W czwartej partii Czeszki skutecznie kontynuowały walkę o tie-break. Liderkami były Vanzurova, Kvapilova oraz Honkova. Wprawdzie czeskie siatkarki przez całą partię miały przewagę trzy, czteropunktową, jednak Polki nie były w stanie doprowadzić do remisu i ostatecznie przegrały 21:25.

W piątym secie obie ekipy walczyły punkt za punkt. Przy zmianie stron boiska Czeski prowadziły 8:7, jednak później odskoczyły na dwa punkty po bloku Honkovej. Przy stanie 13:11 Tamara Kaliszuk zdobyła punkt z mocnego ataku, jednak zbicia jej rywalek okazały się jeszcze lepsze. Po akcjach Vanzurowej i Melicharkovej Czeszki wygrały 15:12.

Czechy – Polska 3:2

(20:25, 23:25, 25:17, 25:21, 15:12)

Czechy: Kvapilova (13), Svobodnikova (5), Vanzurova (25), Honkova (9), Melicharkova (7), Vincourova (7), Zoulova (libero) oraz Vesela, Preslova (1), Durianova (1), Stankova i Rozkydalkova (1)

Polska: Martałek (5), Kaliszuk (19), Bryda (11), Wołosz (9), Tokarska (16), Chmiel (5), Śliwa (libero) oraz Lisiecka (3), Pasznik, Pelc (6) i Bulbak

Po drugiej rundzie mistrzostw wiadomo już, kto zagra w sobotę o jakie miejsca. W półfinałach Brazylia zagra z Dominikaną a Niemcy z Bułgarią.