Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mojsa zamiast Świderka?

Mojsa zamiast Świderka?

fot. archiwum

To już niemal pewne - trener Alojzy Świderek jednak nie poprowadzi białostockiej ekipy siatkarek. Powodem zmiany decyzji są kłopoty finansowe klubu. Działacze mają już dwóch nowych kandydatów. Najpoważniejszym wydaje się być Albin Mojsa.

Świderek od kilku miesięcy był anonsowany jako trener Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok. Włodarze klubu rozpoczęli negocjacje z byłym asystentem Raula Lozano w reprezentacji mężczyzn jeszcze przed ogłoszeniem decyzji, że rezygnują z usług Dariusza Luksa, który prowadził drużynę w zeszłym sezonie w ekstraklasie. Początkowo wiele wskazywało na to, że rozmowy zakończą się pomyślnie. Świderek kilkakrotnie był w Białymstoku, m.in. w maju oglądał sparing z Atlantem Baranowicze.

Nie podpisałem kontraktu, ponieważ pewne szczegóły są jeszcze nieustalone, ale wszystko powinno być w porządku. Rozmowy są blisko pozytywnego zakończenia – mówił wówczas Świderek.

Co ciekawe, ze względu na tego szkoleniowca niektóre z zawodniczek, jak choćby Magdalena Godos, decydowały się na podpisanie kontraktu z ekipą z Białegostoku.Ostatnio jednak coraz głośniej jest o tym, że Świderek nie zostanie trenerem białostoczanek. Sam zainteresowany nie chce wypowiadać się na ten temat.

Nie podpisałem kontraktu, nie było oficjalnej prezentacji i nie zamierzam wypowiadać się na temat białostockiego zespołu. Proszę kontaktować się z władzami klubu, one są kompetentne w wypowiedziach na ten temat – stwierdził jedynie.

Prezes klubu Adam Cybulski, który wcześniej za każdym razem podkreślał, że Świderek na pewno poprowadzi zespół w przyszłym sezonie, teraz zmienia ton wypowiedzi.

Zespół w przyszłym sezonie poprowadzi dobry trener, jednak kto nim będzie, nie jestem w stanie teraz powiedzieć – mówi prezes Cybulski. – Mamy trzech kandydatów do objęcia stanowiska szkoleniowca. W tym gronie jest też trener Świderek. Musimy jednak się zastanowić, czy stać nas na niego. Sytuacja finansowa klubu nie jest bowiem najlepsza i nie możemy wszystkich środków, jakie mamy, przeznaczyć na zatrudnienie nowego trenera. Poprzedni prezes klubu Antoni Prokop podpisywał bardzo wysokie kontrakty z zawodniczkami i teraz odczuwamy tego skutki. Dlatego jesteśmy już po wstępnych rozmowach z dwoma innymi trenerami, których możemy zatrudnić za mniejsze pieniądze.

Jednym z nich jest pochodzący z Białegostoku Albin Mojsa. W zasadzie przy każdej wymianie szkoleniowca w białostockim zespole jest jednym z kandydatów na trenera. Tym razem jednak Mojsa, który największe sukcesy odnosił, pracując na Bałkanach, jest bardzo blisko podpisania kontraktu. To on przywiózł niedawno do Białegostoku Maję Batinę, z którą współpracował ostatnio w Kaszteli Split, a ona podpisała już umowę z klubem.

Drugim kandydatem na trenera jest szkoleniowiec z kręgu reprezentacji Polski – mówi tajemniczo Cybulski. – Myślę, że to, kto poprowadzi nasz zespół, wyjaśni się w przyszłym tygodniu. Nie zamierzamy też do końca rezygnować z usług trenera Świderka. Być może zostanie on koordynatorem w naszym klubie, takim doradcą do spraw sportowych.

Sezon ekstraklasy rozpoczyna się pod koniec października. Nie wiadomo też, w jakim składzie ostatecznie do rozgrywek przystąpi białostocka ekipa. Włodarze klubu zapowiadali, iż nie będzie rewolucji kadrowej, ale ona ponownie stała się faktem. Podczas trwającej przerwy w rozgrywkach do drużyny dołączyły: Batina, Katarzyna Wysocka, Małgorzata Cieśla, Magdalena Godos, Agnieszka Starzyk. Z wypożyczenia do Piasta Szczecin wróciła natomiast Justyna Sachmacińska. Z kadry z poprzedniego sezonu zostały z kolei tylko: Katarzyna Kalinowska, Joanna Szeszko, Ilona Gierak, Magdalena Saad.

Chcemy jeszcze sprowadzić atakującą, środkową oraz rozgrywającą – stwierdza Cybulski. – Będą to raczej zawodniczki z zagranicy. Jeżeli chodzi o rozgrywającą, będzie nią zapewne Białorusinka, ale nie chodzi w tym przypadku o przymierzaną wcześniej do naszego zespołu Olgę Palczewską. Myślę, że mimo kłopotów finansowych już udało się nam zbudować ciekawy zespół, który będzie w stanie zająć miejsce w środku tabeli.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved