Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam: Zwycięstwo Kądzioły i Szałankiewicza

Grand Slam: Zwycięstwo Kądzioły i Szałankiewicza

x - [stare] World Tour: Szałankiewicz, Emanuel, Kądzioła, Ricardo Santos

Michał Kadzioła i Jakub Szałankiewicz w pierwszej rundzie turnieju głównej pokonali wyżej rozstawionych Niemców Huth/Urbatzka 2:0. Monika Brzostek i Karolina Sowała przegrały w II rundzie z Brazylijkami Talitą i Marią Antonelli 0:2.

Para niemiecka rozstawiona była z numerem 28., zaś Polacy z 37. Mimo to biało-czerwoni spisali się doskonale i mimo trudnego pierwszego seta, udało im się wygrać bez straty seta. W drugiej partii Polacy zagrali jeszcze lepiej niż w pierwszej, wyszli na bezpieczne prowadzenie i zwyciężyli 21:15.

Kolejnymi rywalami Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza będą bardzo doświadczeni Niemcy Klemperer i Koreng, którzy w turnieju głównym zostali rozstawieni z numerem 5. Przed naszymi plażowiczami bardzo trudne zadanie.

Kądzioła/Szałankiewicz – Huth/Urbatzka 2:0
(21:19, 21:15)

Monika Brzostek i Karolina Sowała walczyły dzielnie z brazylijską parą Talitą i Marią Antonelli. W pierwszym secie przewaga siatkarek z Brazylii była widoczna, jednak nie bardzo wyraźna. Polki starały się dotrzymywać kroku rywalkom, jednak te odskoczyły na kilka punktów i wygrały 21:16. W drugiej partii para Brzostek/Sowała ruszyła dzielnie do ataku i nawiązała równą walkę z Brazylijkami. Niestety biało-czerwonym zabrakło w końcówce szczęścia i ostatecznie uległy do 18.

Sowała/Brzostek – Talita/Antonelli 0:2
(16:21, 18:21)

* fot. J. Szałankiewicz, Emanuel Rego, M. Kądzioła, Ricardo Santos (FIVB)