Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Deszcz pokrzyżował nieco plany Jadaru

Deszcz pokrzyżował nieco plany Jadaru

fot. archiwum

Natężenie treningowe Jadaru rośnie z dnia na dzień. Po poniedziałkowych inauguracyjnych zajęciach, we wtorek sztab szkoleniowy radomskiego przedstawiciela w ekstraklasie zaplanował już dwie jednostki treningowe.

Zwiększona dawka ćwiczeń nie jest przypadkowa. W okresie budowania dyspozycji na rozgrywki ligowe gracze wylewają sporo potu, a zestaw zajęciowy jest mocno urozmaicony. W poniedziałek radomianie zaliczyli wstępny, dwugodzinny rozruch. Dzień później porcja wzrosła niemal dwukrotnie. Poranne manewry Jadaru trener Jan Such zaplanował w terenie. Konkretnie bazą zespołu miał być Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nad zalewem na Borkach. Po odprawie siatkarze przebiegli jedno okrążenie wokół radomskiego akwenu, po czym przystąpili do ćwiczeń na boiskach do siatkówki plażowej. Szkoleniowiec postanowił, że na piasku jego podopieczni będą doskonalić element techniczny – przyjęcie zagrywki na palce. Niestety, po niespełna kilku minutach rozpadało się na dobre i zawodnicy przerwali zajęcia. Drużyna z konieczności musiała przenieść się do hali przy ulicy Narutowicza, gdzie zresztą spotkała się także na popołudniowym treningu. Poza odbiciami sposobem górnym w zestawie zajęciowym były siłownia i biegi.

Przypomnijmy, w pierwszym cyklu przygotowawczym, który potrwa w Radomiu do 1 sierpnia uczestniczy 11 zawodników. Trzech siatkarzy Jadaru: Maciej Pawliński , Grzegorz Kosok i Adrian Stańczak trenują bowiem na zgrupowaniu drugiej reprezentacji Polski w Kielnarowej koło Rzeszowa.

Tymczasem wiadomo, kiedy nastąpi oficjalna prezentacja zespołu na sezon 2009/2010. Impreza odbędzie się w podradomskim Skaryszewie w sobotę 15 sierpnia. Piknik z udziałem zawodników Jadaru będzie połączony z obchodami 20-lecia istnienia firmy właściciela i prezesa klubu Tadeusza Kupidury .źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved