Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sześciu pewniaków Castellaniego

Sześciu pewniaków Castellaniego

fot. archiwum

Rozgrywający Zagumny i grający po przekątnej z nim atakujący Gruszka, Świderski i Bąkiewicz jako przyjmujący, Pliński i Możdżonek na środku bloku - oto wyjściowy skład reprezentacji Polski na sierpniowy kwalifikacyjny turniej do mistrzostw świata.

Nadal nie wiadomo, kto będzie libero, i których zawodników Daniel Castellani zabierze do Gdyni w charakterze zmienników.

Piotr Gacek czy Krzysztof Ignaczak? – „Igła" i „Gato" mają równe szanse, po pięćdziesiąt procent – zapewnia Castellani i trzeba mu wierzyć. Wybór nie będzie łatwy, bo Ignaczak bardzo dobre mecze w tegorocznej Lidze Światowej przeplatał znacznie gorszymi, a Gacek… po prostu w niej nie grał. (…)

Prawdziwy kłopot bogactwa jest również na pozycji przyjmującego, który lepiej gra w ofensywie. Castellani ma jasną koncepcję: z uwagi na zachowanie równowagi między atakiem a obroną, na pozycji skrzydłowych potrzebnych będzie w dwunastce dwóch lepiej przyjmujących i dwóch skuteczniej atakujących. To oznacza, że Bartosz Kurek i Zbigniew Bartman rywalizują o miano zmiennika Sebastiana Świderskiego, a Michał Bąkiewicz i Michał Ruciak to zastępcy kontuzjowanego Michała Winiarskiego. Gdyby skrzydłowy Itasu Trentino mógł grać, miejsce straci zapewne Ruciak. Bo Bąkiewicz w roli zmiennika spisuje się idealnie.Ta równowaga między siłą obrony a ataku na pozycji przyjmującego jest w zespole bardzo potrzebna. Nie zmienię zdania w tej sprawie – tłumaczy Castellani. A to oznacza, że dla całej trójki Świderski, Bartman, Kurek miejsca nie będzie na… 99 procent. Ten jeden procent to awaryjna sytuacja, w której ktoś z dwójki „młodych wilczków" musiałby zagrać jako atakujący. Tego oczywiście sztab trenerski wolałby uniknąć.

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved