Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Olimpiada Młodzieży: Polacy pokonali Francuzów

Olimpiada Młodzieży: Polacy pokonali Francuzów

Polska Siatkówka - logo

W fińskim Tampere trwa Olimpiada Młodzieży. Biało-czerwoni mieli dzisiaj więcej szczęścia niż w meczu z Holandią. Polscy kadeci pokonali bowiem po długim, pięciosetowym spotkaniu reprezentację Francji. W środę zmierzą się z ekipą niemiecką.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla zawodników z Francji. Polacy zagrali w przyjęciu dużo lepiej niż we wczorajszym meczu. W pierwszych dwóch partiach nie radzili sobie jednak dobrze w ataku. Mimo dokładnego przyjęcia zagrywki rywali, nasi reprezentanci nie kończyli piłek przy dobrym rozegraniu. W efekcie słabszej gry musieli pogodzić się z porażką w pierwszym secie do 19, a w drugim do 17.

Polscy siatkarze przegrywali już więc 0:2. Trener Grzegorz Ryś postanowił dokonać kilku zmian w składzie. Na boisku w miejsce Piotra Haina pojawił się Marcin Bachmatiuk, który zagrał bardzo dobrze blokiem. Od trzeciego seta sytuacja się zmieniła. Teraz to Polacy kontrolowali przebieg gry i dyktowali warunki na boisku. Z biegiem czasu rywale zaczęli popełniać coraz więcej błędów, w ich poczynania zaczęła wkradać się nerwowość. „Biało-czerwoni" natomiast zaczęli grać bardzo dobrze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. W każdym z trzech setów odskakiwali rywalom na kilka punktów i do końca utrzymywali bezpieczną przewagę. W efekcie wygrali do 17, 22, a tie-breaka do 8.

Francja – Polska 2:3
(25:19, 25:17, 17:25, 22:25, 8:15)

Polska: Szczurek, Buchowski, Hain, Hebda, Ferens, Dryja, Kaczmarek (libero) oraz Bachmatiuk, Gonciarz, Modzelewski