Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Zarzycki: Nasz występ w Lidze Światowej to niewypał

Zbigniew Zarzycki: Nasz występ w Lidze Światowej to niewypał

fot. archiwum

- W ostatnich latach polscy siatkarze regularnie występowali w finałowym turnieju Ligi Światowej. W tegorocznej edycji nie udało się - przekonuje Zbigniew Zarzycki, mistrz olimpijski i mistrz świata, członek złotej ekipy Huberta Wagnera.

Nasz zespół, którzy wystąpił jednak w mocno odmłodzonym składzie. Wygrał jedynie pięć spotkań, czterokrotnie z Wenezuelą oraz raz z Finlandią. Ostatecznie dało to trzecią pozycję w tabeli za Brazylią i Finlandią.

Występ naszej reprezentacji okazał się niewypałem. Nie awansowaliśmy do finału i ominie nas mnóstwo fajnych meczów – twierdzi Zbigniew Zarzycki.A co do odmłodzenia zespołu, to się z takim stwierdzeniem nie zgadzam. To żadna młoda drużyna. Przecież Kurek, Bartman czy Woicki w kadrze byli za czasów Raula Lozano. Nie mówiąc już o Ignaczaku, który jest jednym z najbardziej doświadczonych naszych zawodników. My wciąż budujemy zespół. Lozano budował i Castellani także buduje – dodaje Zarzycki.

Zdaniem byłego znakomitego siatkarza, a później trenera największą bolączką jest brak ciągłości pracy. – Włochy, Rosja, Brazylia. Dlaczego drużyny z tych krajów cały czas są na szczycie? Bo tam wykorzystuje się wiedzę i doświadczenie dawnych mistrzów. U nas nikt tego nie robi. Nikt się do nas, mistrzów świata i olimpijskich, nie zwraca o pomoc. A przecież chętnie wsparlibyśmy polską siatkówkę naszą wiedzą – kończy Zarzycki.

 źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved