Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Marsylii: Karolina Sowała i Monika Brzostek grają dalej

WT w Marsylii: Karolina Sowała i Monika Brzostek grają dalej

x - [stare] Swatch FIVB World Tour 2009

Dwie polskie pary żeńskie wystartowały dzisiaj w kwalifikacjach turnieju Swatch FIVB World Tour. Do turnieju finałowego awansowały Karolina Sowała i Monika Brzostek. Polki pokonały bez straty seta parę z Włoch Rosso/Ciavarelli.

Karolina Sowała i Monika Brzostek rozstawione były w kwalifikacjach o dziewięć miejsc wyżej niż rywalki. Widać to było jednak tylko w pierwszej partii. Polki bardzo szybko wyszły na wysokie prowadzenie i wygrały bardzo pewnie 21:11. Team Rosso/Ciavarelli wziął się ostro do pracy w drugim secie. Włoszki grały z Polkami punkt za punkt, doprowadzając do emocjonującej końcówki. W niej jednak biało-czerwone okazały się lepsze. Zwycięstwem 2:0 polska ekipa przypieczętowała awans do turnieju głównego.

Rosso/Ciavarelli – Brzostek/Sowała 0:2
(11:21, 19:21)