Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Marsylia: Startuje trzeci Grand Slam

WT Marsylia: Startuje trzeci Grand Slam

fot. archiwum

Dziś rozpoczyna się trzeci turniej World Tour należący do cyklu Grand Slam. Panie i panowie będą rywalizować w słonecznej Marsylii. Nie zabraknie także par z Polski. Nasz kraj będą reprezentować dwie ekipy żeńskie i dwie męskie.

Do faworytów w turnieju panów należą Niemcy – Julius Brink i Jonas Reckermann, którzy w tym sezonie zwyciężyli w trzech turniejach World Tour (we Włoszech, w Szwajcarii i Rosji). Niemiecka para triumfowała także w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Stavanger.

Drugą parą, która z pewnością powalczy o złoty medal w Marsylii będzie team brazylijski – Harley/Alison. Brazylijczycy w Stavanger byli drudzy, zaś w turniejach WT triumfowali dwa razy: w Chinach i Polsce.

W turnieju męskim zobaczymy także dwie pary z Polski. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel rozpoczną udział w WT w Marsylii od kwalifikacji.W turnieju żeńskim z pewnością o miejsce na podium powalczą dwie pary z Brazylii. Juliana i Larissa mają na swoim koncie trzy złote medale w tegorocznych turniejach WT: w Brazylii, Japonii i Rosji. Podczas Mistrzostw Świata zajęły wysokie 2. miejsce.

Wysoko w rankingu są także Talita i Maria Antonelli, które w Stavanger zdobyły brąz, zaś w turniejach z cyklu WT triumfowały w Szwajcarii, Korei Południowej i Chinach.

Brazylijki nie mogą jednak lekceważyć Amerykanek – Ross i Kessy, które zdobyły na MŚ w Stavanger złoty medal.

Od kwalifikacji swój udział we francuskim turnieju rozpoczną Polki: Monika Brzostek i Karolina Sowała oraz Katarzyna Urban i Joanna Wiatr.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved